Czyszczenie spodu procesora

Witam.

Mam pewne pytanie odnośnie czyszczenia spodu procesora (LGA775)- czyli tej strony ze złotymi pinami. Pożyczyłem koledze procka na testy i najprawdopodobniej przy wyciąganiu go z płyty głównej lekko ubrudził parę pinów pastą termoprzewodzącą. >podgląd<

Czy nie zakłóci to pracy procesora? Ewentualnie czy tą stronę można bez obaw przeczyścić? Pasta to Zalman STG-2, także nie przewodząca prądu.

Przewiduję problemy :frowning: spodu procesora nie powinno się w ogóle dotykać, a usunąć tę pastę z pinów w jakiś bardzo ostrożny sposób trzeba, ale na pewno nie bez obaw. Ubrudzenie pastą spodu procesora to jakby wypadek przy pracy :frowning:

Ja podchodzę do sprawy inaczej, uczę się na błędach. Nie zliczę chyba ile części spaliłem, zepsułem etc. Procki na 775 nie raz czyściłem zwykłą szmatką, przecierałem spirytusem i nie miałem nigdy problemów. Ale co zrobisz to Twój wybór :wink:

Weź czystą szczoteczkę do zębów i wyczyść delikatnie styki z pasty, ja tak zrobiłem i hula do tej pory (tyle ze to był phenom na podstawce am3). Bez żadnych detergentów powinno się obejść

Jakby ci to powiedzieć żony i samochodu się nie pożycza. Masz nauczkę na przyszlość

Ok, dzięki za porady. Przeczyszczę chusteczką albo jakąś szmatką. Mam nadzieje że zejdzie. I racja- pewna nauczka. :wink: