Czyszczenie systemu bez utraty plików

(Kakarotto2) #1

Witam, chciałbym oczyścić komputer tak żeby działał jak po instalacji windows od zera ale żeby pozostały mi pliki audio, video oraz fotografie. Problem w tym, że komputer nie jest mój i te pliki są poukrywane po całym komputerze. A może jest jakiś program który mi wyszuka wszystkie pliki tego rodzaju i zgra na inny dysk lub nośnik?

(bart86) #2

Programy do usuwania zbędnych plików jak CClener nie usuwają plików audio, wideo, obrazków możesz być spokojny.

Gdy wejdziesz we właściwości dysku C też tam masz oczyszczanie.

(Kakarotto2) #3

To wiem ale chciałbym mieć efekt nowo postawionego systemu, tak żeby wykasować wszystko poza multimediami

(rgabrysiak) #4

Nie da rady. Albo postawisz system na nowo albo przywrócisz go do pierwotnego stanu czyt. sprzed instalacji programów etc. z backupu (obrazu systemu) o ile taki posiadasz.

(Kakarotto2) #5

czyli co? total comander lub coś podobnego, znaleźć pliki zgrać i postawić system?

(rgabrysiak) #6

Jeżeli nie odpowiadają ci możliwości programu CCleaner i chcesz mieć czysty system, a nie posiadasz obrazu systemu który mógłbyś przywrócić, to pozostaje ci skopiowanie najważniejszych danych i postawienie systemu od nowa.

Innej możliwości nie widzę. Chyba że znajdziesz jakiegoś cudotwórcę który zna inny sposób.

(Kakarotto2) #7

a jak mam obraz systemu to mi nie usunie danych?

(rgabrysiak) #8

Przywracając system z obrazu systemu będzie on w takim stanie jak przed wykonaniem obrazu. Czyli wszystkie dane które zostały zapisane po utworzeniu obrazu ulegną usunięciu.

(Kakarotto2) #9

heh xxi wiek i takie ograniczenia