Czyszczenie systemu bez utraty plików

Witam, chciałbym oczyścić komputer tak żeby działał jak po instalacji windows od zera ale żeby pozostały mi pliki audio, video oraz fotografie. Problem w tym, że komputer nie jest mój i te pliki są poukrywane po całym komputerze. A może jest jakiś program który mi wyszuka wszystkie pliki tego rodzaju i zgra na inny dysk lub nośnik?

Programy do usuwania zbędnych plików jak CClener nie usuwają plików audio, wideo, obrazków możesz być spokojny.

Gdy wejdziesz we właściwości dysku C też tam masz oczyszczanie.

To wiem ale chciałbym mieć efekt nowo postawionego systemu, tak żeby wykasować wszystko poza multimediami

Nie da rady. Albo postawisz system na nowo albo przywrócisz go do pierwotnego stanu czyt. sprzed instalacji programów etc. z backupu (obrazu systemu) o ile taki posiadasz.

czyli co? total comander lub coś podobnego, znaleźć pliki zgrać i postawić system?

Jeżeli nie odpowiadają ci możliwości programu CCleaner i chcesz mieć czysty system, a nie posiadasz obrazu systemu który mógłbyś przywrócić, to pozostaje ci skopiowanie najważniejszych danych i postawienie systemu od nowa.

Innej możliwości nie widzę. Chyba że znajdziesz jakiegoś cudotwórcę który zna inny sposób.

a jak mam obraz systemu to mi nie usunie danych?

Przywracając system z obrazu systemu będzie on w takim stanie jak przed wykonaniem obrazu. Czyli wszystkie dane które zostały zapisane po utworzeniu obrazu ulegną usunięciu.

heh xxi wiek i takie ograniczenia