Czyszczenie systemu z zbednych plików

mam problem racej pytanie… wiem że w google jest dużo takich rzeczy ale nigdzie nie ma tego wytłumaczonego do słownie więc:

Jeśli usune pliki z folderu C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp to sie nic nie stanie bo folder ma juz 3.9 Gb wiec troche duzo… albo inne jeżeli nie moge wszystkiego to jakie pliki mają pozostac ?

z góry dzieki

pozdrawiam :d

bo wole nie ryzykowac :smiley:

P.S Są jeszcze jakieś inne foldery coś w stylu Temp gdzie moge z luzikiem usunąc pliki ?? poza Temporary Internet Files :smiley:

Polecam Program TuneUp Utlities 2006(7) albo AdAware… on usuwa nie potrzebne pliki cookies i historie czyści…

*****100 Post*****

usuwaj i nie dygaj, możesz też użyć easycleaner lub ccleaner,

Temp to po angielsku tymczasowy.

Masz jeszcze taki folder w C:\Windows\temp ->to też możesz wyczyscic ale recznie.

Są też pliki zapasowe systemowe. Start ->Uruchom-> dllcache

Kopie zapsowe bibliotek dll, ja usunalem i hula dobrze, tylko musiałem przy uruchomieniu Worda raz włozyć płyte instalatora i wgrać jakiś plik (automatycznie), a tak to luz. Komp dużo lżejszy.

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 20:37

Jak nastąpi jakaś “awaria systemu” np w wyniku działania wirusa, Widnows poprosi cię o włozenie płytki instalatora i “dogra sobie” co mu tam trzeba (uszkodzoną biblioteke dll).

W tym katalogu “dllcache” masz zapasowe biblioteki na wypadek jakiegos bęldu lub awarii systemu.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 20:38

A i najważniejsze! !!

Jeśli ściągasz aktualizacje do Windowsa to możesz wyczyścić cały ten folder:

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

a rózne foldery co są też moge ? czy tylko pliki… moge zaznaczyć wszystkie pliki i dac delete ? chodzi mi o C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp bo C:\Windows\temp ma 370 Mb to jeszcze do wytrzymania…wszystkie pliki z końcówką .tmp moge usunąc ?

  1. Zaznacz wszystko, najwyzej wyskoczy ci komunikat że nie można było usunąc jakiegos tam pliku bo…“używany jest przez inne osoby lub programy”

  2. No wiesz 370 MB to nie tak mało, bo to jest folder sytemowy, jak wyczyścisz C:\Windows\temp szybciej będzie ci się odpalał system (niewiele ale szybciej)

  3. Wyczyść sobie jeszcze ten folder co ci mówiłem:

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

Tam są sciągniete instalki aktualizacji jełśi wszystkie zainstalowałeś to możesz to usunąć

Ponadto możesz jeszcze usunąc pliki niewidoczne w C:\Windows ->

W zakładkach u góry ->Narzędzia->opcje folderów->widok->pokaż ukryte pliki i foldery ->

Potem wchodzisz do C:\Windows i na samej górze będziesz miał foldery:

np. $NtUninstallwmp11$ (to akurat dotyczy Media Playera 11), wszystkie foldery ze znaczkami $ są to foldery potrzebne do ewentualnego odinstalowania aplikacji Windows’owskich, ściągnietych i zainstalowanych, więc jeśli zainstalowałeś wszystkie aktualizacje, bądź programy (takie jak nowy WMP, czy IE7) to możesz śmiało usunąć te foldery (po usunięciu nie będzie możliwości odinstalowania niektórych aplikacji, ale po co komu odinstalowanie np. aktualizacji).

Usuń wszystkie te foldery (a mogą troche ważyć - zawyczaj tyle co cała aplikacja)

a jesli chodzi o C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp ? to tak samo moge ? bedą tego jakies skutki uboczne ?

Skutek będzie taki, że więcej miejsca na dysku przybędzie.

Tutaj masz więcej o Optymalizacji

Jeśli cie to przekona, to własnie przed chwilą usunąłem wszystko, tylko jednego pliku nie chciał mi usunąć…reszta do kosza, a potem opróżnij kosz :slight_smile:

I co wszystko hula…