Czyszczenie wiatraka na radiatorze

Witam

Czy trzeba zmienić pastę na procesorze po czyszczeniu wentylatora tego na płycie głównej(chyba od procka)?? Komputer mi głośno chodzi i chcę wyczyścić radiator, ale nigdy tego nie robiłem ani nie nakładałem pasty więc nie wiem.

Tak trzeba po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu po poprzedniej paście.

Jak długo używasz “maszynę” bez czyszczenia?. Pastę należałoby zmienić gdybyś zdejmował radiator z procesora. Do odkurzenia wentylatora i radiatora wcale nie jest to konieczne. Może będziesz musiał odkręcić wentylator z radiatora ale sam radiator pozostaje na miejscu. Pozdrawiam.

Jakiś rok może 2 lata max. Jestem zielony w sprawach czyszczenia komputera. A i jeszcze jedno pytanie, czym dokładnie wyczyścić komputer. Wiem, że spreżonym powietrzem można, ale mi wszystkiego dokładnie nie wyczysciło.

Jak 2 lata to pasta raczej się nie zestarzała. Jeżeli chodzi o czyszczenie to pędzel z długim b. miękkim włosiem, odkurzacz z długą wąską ssawką, odrobina delikatności i ostrożności(w końcu to nie kombajn) i bez problemu sobie poradzisz.

Wyczyciłem ten wiatrak i ten syf pod nim, ale komputer dalej nie chodzi cicho. Nie wiem co mam zrobić.

-spróbuj dojść co hałasuje. Może wentylator kończy żywot.

No wentylator chyba tak hałasuje.