Czyszczenie wiatraków w komputerze

Witam,

Przyszła chyba u mnie pora by wyczyścić wiatraki w komputerze, ale nie mam sprężonego powietrza i zastanawiam się czym to zrobić. Czy odkurzacz do tego się nada? Jak to zrobić żeby niczego nie uszkodzić?

Pozdrawiam,

Stalker

Suszarkę polecam, od mamy pożycz :smiley: Gdyby ci nie szło to pałka do uszu + dmuchanie

Najbezpieczniej jest je czyścić pędzelkiem kosmetycznym, oczywiście delikatnie by nie powyginać łopatek. Odkurzacza lepiej do tego nie używać, ewentualnie do wyciągnięcia kurzu z radiatorów, z tym że też nie bezpośrednio, a jedną ręką trzymać rurę tak z 15cm od obiektu, a drugą machać pędzelkiem.

Najlepiej go zdemontować całkowicie i wyczyścić dokładnie klik

Ja łopatki wiatraków czyszczę szczoteczką do zębów :stuck_out_tongue: , całkiem nieźle się czyści, wiatraki całkowicie wyciągam z kompa, i odkurzam, radiator proca najpierw też szczoteczką a potem wyciągam odkurzaczem kurz. Z grafiki robię to samo. A z obudowy wydmuchuje :stuck_out_tongue:

A ja kompresorem przedmuchuje całą obudowę :stuck_out_tongue: .

Odłączasz od kompa i Zelmerem czyścisz (ale odkurzaczem, nie mikserem) tą miękką szczotką.

Ja odłączam, wrzucam do wody, zostawiam na noc np. przy grzejniku, i tyle. Bo jak nie podpięty to mu się w wodzie nic nie stanie.

EDIT:

Wiatraki oczywiście :smiley: