Czyszczenie zasilacza i obroty wentylatora

(Pudzian4) #1

Witam, mam pytanie otóż mam takie napięcia (wyniki z Everest) Zasilacz HKC USP 3430 430Watt

Procesor 1962 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

+3.3 V 2.80 V

+5 V 4.81 V

+12 V 11.00 V

A moje pytanie to czy po wyczyszczeniu zasilacza napięcia wzrosną. A moje drugie pytanie to JAK ZWIĘKSZYĆ OBROTY WENTYLATORA? :smiley: :smiley:

(Marcinch7) #2

Nie wzrosną.

Obroty którego wentylatora?

(Pudzian4) #3

Obroty od procesora. Bo teraz mi się podczas grania resetuje a jak wyczyszcze zasilacz to powinno być lepiej :slight_smile:

(system) #4

Wyczyść chłodzenie od procesora, zdejmij wiatraczek z radiatora bo pod nim zapewne masz dużo syfu

(Pudzian4) #5

Wyczyściłem tydzień temu także jest czysty ale nadal małe obroty jak wł. pc to są ok. 2500-2700 a póżniej spada do 1900 i podczas gry tez jest 1900 :expressionless:

(kazek31) #6

Miszczu masz do wymiany zasilacz ! Czyszczenie ci nic nie da masz za duże odchylenia napięcia a pod obciążeniem pewnie jeszcze spadają.

(Agatonster) #7

Zamahowiec ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Pudzian4) #8

Czyli jak kupie zasilacz nowy to bedzie wszystko OK?. Obroty wentylatora na procesorze wzrosna i napięcia i nie będzie resetów ??:smiley:

(hirem) #9

Dla pewności sprawdzenia napięć napięcia mierzy się miernikiem i odchylenia 5% w jedną i drugą stronę. 11 volt lini 12 volt rzeczywiście za mało do min 11. 40 volt. Ale jak pisałem miernik jest pewniejszy. Nie podałeś temperatury procesora i grafiki, Everest nie pokazuje Ci. Dobrze sprawdzić temperatury jakie są bez obciążenia i ile są większe wczasie grania.

(Pudzian4) #10

Temperatury grafiki nie pokazuje a porcesora jest (aby na forum)

Procesor 50 °C (122 °F)

Płyta główna 28 °C (82 °F)

Seagate ST3320620A 33 °C (91 °F)

(hirem) #11
  1. Dopuszczalna tolerancja napięć wg normy ATX:

Napięcie ---|-- Wahanie --|--- Min. ----|--- Max. ---|

+3,3V ------|------ 5% ------|--- 3,14V --|--- 3,46V --|

+5,0V ------|------ 5% ------|--- 4,75V --|--- 5,25V --|

+12,0V -----|------ 5% ------|-- 11,40V--|-- 12,60V --|

Dochodzi jeszcze napięcie z lini 3.3 poniżej normy według Everesta 2.8 vot do min 3.14.

Może użyj innego programu do sprawdzania napięc i temperatur i może pokaże temp grafiki i czy takie same napięcia. Ale miernik jest wskazany . A program inny choćby

http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Progra ... 28567.html

(Pudzian4) #12

Za dwa tygodnie bede miał zasilacz Rasurbo Silent Power 530Watt :smiley:

(terr) #13

Nie masz się z czego cieszyć, bo to tylko trochę lepszy szajs od tego co masz.

(Pudzian4) #14

Eeeeee tam grunt że komp bedzie działał :smiley:

(sla17) #15

Nie do końca, bo szajs jak szajs - może paść, a wtedy zabrać resztę sprzętu...

(Pudzian4) #16

Czemu szajs jak nie jest na czarnej liście ?? :slight_smile:

-- Dodane 27.05.2012 (N) 20:51 --

To jaki zasilacz mi polecacie z allegro do 100 zł z przesyłką ?? ale kase bede mial za 2 tygodnie :smiley:

(sla17) #17

Ciężko, by wszystkie zasilacze świata, które są gniotem były na liście - w końcu co jakiś czas pojawiają się nowe chińczyki.

(Sebix99) #18

Ta czarna lista jest do dupy tam jest spalony zasilacz który nie miał nawet wiatraka. Lepiej kierować się opiniami.

(terr) #19

Np. szukaj za te dwa tygodnie zasilaczy firmy Fortron.

Ale właściwie nie podałeś co się składa na ten twój komp (procesor, karta graf. itp. itd.) :?:

(sla17) #20

Gdzie nie ma wiatraka? Odkręcił go może, by lepiej było widać, jak zasiał spustoszenie, a niektórzy to teorie spiskowe snują. Tracer też dwa komputery zjarał, jest na czarnej liście - co w środku się stało nie wiem, bo jak pół mieszkania śmierdzało palonym sprzętem, to nie bawiłem się w sekcję zwłok.

Każdy minimalnie zainteresowany tematem powie, że na zasilaczu nie ma co oszczędzać, bo to serce.