Czyszczenie zasilacza i obroty wentylatora

Witam, mam pytanie otóż mam takie napięcia (wyniki z Everest) Zasilacz HKC USP 3430 430Watt

Procesor 1962 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

+3.3 V 2.80 V

+5 V 4.81 V

+12 V 11.00 V

A moje pytanie to czy po wyczyszczeniu zasilacza napięcia wzrosną. A moje drugie pytanie to JAK ZWIĘKSZYĆ OBROTY WENTYLATORA? :smiley: :smiley:

Nie wzrosną.

Obroty którego wentylatora?

Obroty od procesora. Bo teraz mi się podczas grania resetuje a jak wyczyszcze zasilacz to powinno być lepiej :slight_smile:

Wyczyść chłodzenie od procesora, zdejmij wiatraczek z radiatora bo pod nim zapewne masz dużo syfu

Wyczyściłem tydzień temu także jest czysty ale nadal małe obroty jak wł. pc to są ok. 2500-2700 a póżniej spada do 1900 i podczas gry tez jest 1900 :expressionless:

Miszczu masz do wymiany zasilacz ! Czyszczenie ci nic nie da masz za duże odchylenia napięcia a pod obciążeniem pewnie jeszcze spadają.

Zamahowiec ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli jak kupie zasilacz nowy to bedzie wszystko OK?. Obroty wentylatora na procesorze wzrosna i napięcia i nie będzie resetów ??:smiley:

Dla pewności sprawdzenia napięć napięcia mierzy się miernikiem i odchylenia 5% w jedną i drugą stronę. 11 volt lini 12 volt rzeczywiście za mało do min 11. 40 volt. Ale jak pisałem miernik jest pewniejszy. Nie podałeś temperatury procesora i grafiki, Everest nie pokazuje Ci. Dobrze sprawdzić temperatury jakie są bez obciążenia i ile są większe wczasie grania.

Temperatury grafiki nie pokazuje a porcesora jest (aby na forum)

Procesor 50 °C (122 °F)

Płyta główna 28 °C (82 °F)

Seagate ST3320620A 33 °C (91 °F)

  1. Dopuszczalna tolerancja napięć wg normy ATX:

Napięcie —|-- Wahanie --|— Min. ----|— Max. —|


+3,3V ------|------ 5% ------|— 3,14V --|— 3,46V --|


+5,0V ------|------ 5% ------|— 4,75V --|— 5,25V --|


+12,0V -----|------ 5% ------|-- 11,40V–|-- 12,60V --|


Dochodzi jeszcze napięcie z lini 3.3 poniżej normy według Everesta 2.8 vot do min 3.14.

Może użyj innego programu do sprawdzania napięc i temperatur i może pokaże temp grafiki i czy takie same napięcia. Ale miernik jest wskazany . A program inny choćby

http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Progra … 28567.html

Za dwa tygodnie bede miał zasilacz Rasurbo Silent Power 530Watt :smiley:

Nie masz się z czego cieszyć, bo to tylko trochę lepszy szajs od tego co masz.

Eeeeee tam grunt że komp bedzie działał :smiley:

Nie do końca, bo szajs jak szajs - może paść, a wtedy zabrać resztę sprzętu…

Czemu szajs jak nie jest na czarnej liście ?? :slight_smile:

Dodane 27.05.2012 (N) 20:51

To jaki zasilacz mi polecacie z allegro do 100 zł z przesyłką ?? ale kase bede mial za 2 tygodnie :smiley:

Ciężko, by wszystkie zasilacze świata, które są gniotem były na liście - w końcu co jakiś czas pojawiają się nowe chińczyki.

Ta czarna lista jest do dupy tam jest spalony zasilacz który nie miał nawet wiatraka. Lepiej kierować się opiniami.

Np. szukaj za te dwa tygodnie zasilaczy firmy Fortron.

Ale właściwie nie podałeś co się składa na ten twój komp (procesor, karta graf. itp. itd.) :?:

Gdzie nie ma wiatraka? Odkręcił go może, by lepiej było widać, jak zasiał spustoszenie, a niektórzy to teorie spiskowe snują. Tracer też dwa komputery zjarał, jest na czarnej liście - co w środku się stało nie wiem, bo jak pół mieszkania śmierdzało palonym sprzętem, to nie bawiłem się w sekcję zwłok.

Każdy minimalnie zainteresowany tematem powie, że na zasilaczu nie ma co oszczędzać, bo to serce.