Czyszczenie zawartości "kosza" i parę innych

Ma 2 partycje czyste, a miejsce jest zajete :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tyczy sie to folderu $Recycle.Bin

Kosz niby czysty, ale pliki w tych folderach na akzdej partycji sie nadal znajduja…i zajmują miejsce :stuck_out_tongue:

NoD32 skanuje caly dysk i znajduje ,mnostwo plikow, ktorych ja nie mam na dysku, a jedynie pamietam, ze kiedys byly, i wlasne w folderach $Recycle.Bin je znajduje…

Jak sie pozbyc tej zawartosci, albo jak zmienic w rejestrze, zeby podczas zamykania windowsa automatyczne czyscilo zawartosc Tempa w folderze windy oraz tempa z przegladarki internetowej(Opera, IE).

PS.Posiadam dysk 160GB, jednak do dyspozycji mam 149GB…rozumiem iz każdy dysk ma mniejszą pojemnoś do uzytku niz 100%, ale czy przypadkiem nie zjadło za dużo? ~~ Czy ma znaczenie w jakim formacie jest zrobione(FAT,NTFS)?

PS2. Czy mając 2 systemy Xp i Viste moge dobrac Linuxa na wolną partycję,tzn wiem, że można, ale się boję, zę bootloader Visty padnie po obcowaniu z Linuxem :stuck_out_tongue:

Nie ma opcji czyszczenia kosza i tempa przy zamykaniu. Możesz sobie napisac skrypt czyszczący, który będzie kasować przy uruchamianiu. Co do przeglądarek to to jest kwestia ich ustawień.

Ad1. Miałeś dysk o pojemności 160 miliardów bajtów. Podziel to sobie przez 1024. I jeszcze raz. I jeszcze raz. Wyjdzie Ci 149. Bo tak na prawdę to wcale nie miałeś dysku o pojemności 160 gigibajtów co równa się 149 gigabajtom. Do poczytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigabajt

Ad2. Linuksowy instalator powinien wykryć Vistę i tak skonfigurować swój bootloader aby ten vistowy działał. Ale wszystko zależy od dystrybucji, trudno mi to coś definitywnego powiedzieć. Na pewno warto poszukać informacji o odtwarzaniu vistowego bootloadera.