Czyszczenie zmywaczem pudełka od gry PS1

Witam,

 

mam nietypowy problem i w sumie to nie wiedziałem w jaki dział go wsadzić, więc napisałem tutaj. Otóż posiadam kilka gier na konsolę Playstation 1. Kupiłem je używane w niezłym stanie, ale na pudełkach były ponaklejane jakieś nalepki (nie hologramy). Starałem się je usunąć najlepiej, jak można, tak by w najgorszym wypadku pozostał tylko ślad po kleju. Pomyślałem, że usunę te resztki kleju za pomocą zmywacza do paznokci i wacików kosmetycznych i w sumie podziałało, ale miejsca, które potraktowałem zmywaczem stały się matowe. Nie jest to zarysowanie, wygląda to tak, jakby pudełka były pokryte jakąś błyszczącą warstwą, a zmywacz ją usunął. Albo zmywacz zostawił swój matowy ślad na pudełku. I teraz moje pytanie, czy da się naprawić jakoś te matowe miejsca i przywrócić pudełko do przezroczystego stanu? Niby problem nie jest wielki, ale oryginalne, niezniszczone pudełka do gier z pierwszego Playstation są bardzo trudno dostępne. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

mati1292 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie da się.

 

BTW co to  ma  do konsol ?

 

:arrow: Na luzie

Nie, nie da się naprawić. Zmywacz pewnie na bazie jakiegoś acetonu - do takich rzeczy nie używa się rozpuszczalnika… A wystarczyło użyć ciepłej wody z mydłem.

Naklejki schodzą bez śladu pod wpływem pary wodnej. 

Z tym co teraz stało się z opakowaniami, nic raczej nie zrobisz.

Możesz kupić pastę polerską do plastiku. Może zadziała a może nie. Musisz poczytać…

Dla wiedzy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21116.html

Co użyć:

http://www.verad.pl/Polerowanie_plexi-k72-0–default.html

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=PASTA+POLERSKA+DO+POLEROWANIA+LAMP+PLEXI+PLASTIKU%21&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-1-default-0615

No to zniszczyłem sobie opakowanie.  Spróbuję jeszcze tą pastą polerską. W każdym dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam