Czytanie stron internetowych - pytanie

Witam. Mam pytanie: w jaki sposób mogę zrobić tak żeby strony internetowe były czytane na głos przez asystenta? Wchodzę na stronę–>wywołuję asystenta google–> mówię „przeczytaj to”/„przeczytaj tę stronę” i nic… Dodam że mam najnowszego androida. Jeszcze coś; gdy wywołam asystenta i powiem np „piramida” to wtedy wyszukuje mi w wikipedi to hasło i czyta kilka zdań…ale co zrobić żeby on czytał cała stronę? Niby została wprowadzona taka funkcja ale jak widać NIE DZIAŁA, wiecie w czym problem i jak go rozwiązać? pozdrawiam

Spróbuj komendy po angielsku? Dodatkowo używaj Chrome zamiast Edge / Brave / Opery czy Firefoksa.

Próbowałem i nic

Jeżeli chodzi o czytanie przez asystenta to powinno działać Google Assistant on Android can now read entire web pages to you – TechCrunch U mnie działa. Otwieram stronę w Chrome i mówię „przeczytaj tą stronę”. Pojawia się na dole player z szacowanym czasem zakończenia i leci czytanie.

Usługi Google potrafią być limitowane dla wybranych krajów albo wg bliżej nieokreślonych warunków. Ale dziwne bo masz najnowszego Androida i powinno tam działać w pierwszej kolejności.

Jeżeli chodzi o przeczytanie strony jakąkolwiek metodą to polecam Microsoft Edge - opcja „Czytaj na głos” obraz

Działa zarówno na smartfonie jak i na PC. Syntezator „Microsoft Zofia Online (Natural)” jest rewelacyjny. Powinien być domyślnie włączony. Jak nie to warto zmienić.

On może nie mieć zainstalowanego asystenta jako osobną apkę, w skrócie „ok, google” nie równe asystentowi.

1 polubienie

Słuszna uwaga, @Spider103 zobacz czy masz na telefonie zainstalowane https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.googleassistant&hl=en_US&gl=US

No niestety dalej nic: zainstalowałem asystenta, otwieram chrome, wyszukuję stronę, wywołuję asystenta (przytrzymanie klawisza home" mówię „przeczytaj tę stronę” i zamiast czytać to wyszukuje mi hasło „czytanie stron” zamiast czytać…nie mam pojęcia co jest nie tak

To znaczy otwierasz Chrome? Przeglądarkę…może wejdź przez wyszukiwarkę googla systemową na jakąś stronę i zapodaj komendę…

Niestety, próbuję i tak i tak i nic z tego, dalej to samo