Czytnik e-book - jaki kupić?

Witam wszystkich :wink:

Zamiaruję kupić czytnik e-booków, jednakże nie jestem “na czasie” z tymi urządzeniami i nie bardzo wiem, czego się chwycić. Generalnie szukam czegoś, na czym będę mógł poczytać książki powiedzmy 2-3 godziny dziennie, w tym część w pociągu w czasie dojazdu na i z uczelni, cena póki co niezbyt wygórowana - powiedzmy 300 zł (ale w razie czego mogę trochę zwiększyć budżet). Jak na razie mam na oku czytnik z empiku i ten chiński. Czytałem trochę opinii o tym pierwszym i ogólnie opinia jest taka, że jeśli nie czyta się długo (>5-6 godzin, zależnie od zdrowia i warunków oświetleniowych), to można normalnie czytać bez bólu głowy czy oczu.

Na allegro w okolicach 350 można znaleźć nowe Kindle, w empiku za 399 masz Pocketbooka 611. Czytniki które podajesz nie sa tak naprawde warte swojej ceny, mogą Cie conajwyżej zniechęcić do takiej formy czytania.

Pierwszy to wykastrowany tablet. Odpuść sobie wszystko, co ma ekran LCD.

Drugi to nieco lepszy wybór, ale użyty e-papier jest taki sobie. Tak biały jak na reklamach to on na pewno nie będzie. Sam zawęziłbym pole poszukiwań do czytników z ekranami Pearl i Vizplex. Mają najlepszy kontrast, najkrótszy czas odświeżania, litery są najwyraźniejsze.

Ten jest naprawdę porządny, ale droższy (średnia klasa średnia).

Moi rodziciele używają dwóch takich od mniej więcej połowy roku i jeszcze z żadnym nie było problemów.

Jeżeli naprawdę zależy ci na cenie i lubisz ryzyko, możesz przyjrzeć się czytnikom Prestigio. Trochę rosyjska ruletka, bo jedne modele są niczego sobie, inne to totalny badziew.

Polecam czytniki Kindle to moim zdaniem obecnie najlepsze czytniki na rynku, używałem do tej pory już kilku innych firma, ale odkąd kupiłem Kindle nie mam zamiaru zamienić go na żaden inny, w podanym budżecie polecam Kindle_5_Wi_Fi_Czarny , na pewno nie będziesz zawiedziony :wink:

 


Wystarczy podanie samej nazwy, nie ma potrzeby podawać linków do jakiegoś mało znanego sklepu który każe sobie płącić nawet za odbiór osobisty.

Areh