Czytnik ebook, czy warto?

Witam!

Chciałbym się zorientować czy czytnik ebook jest np. porażająco lepszy niż smartfon czy tablet.

Lubię czytać książki, ale 10 razy lepiej mi się czyta na smartfonie, zauważyłem, że czytam je o wiele szybciej, chętniej i jak siadam do książki, potrafię ją dłużej czytać niż zwykła książkę z druku. Dlatego chciałbym się zorientować, czy czytnik ebook daje coś więcej niż tablet. Jeżeli tak to proszę o jakąś rekomendacje i dlaczego akurat ten.

Moje preferencje są następujące:

  • Perfekcyjna jakość wyświetlacza,

  • obrót ekranu (poziomo, pionowo),

  • nie potrzebuje aparatu, muzyki itd.

  • jeżeli jest taka możliwość, to najchętniej na świecie chciałbym, żeby można było oglądać na nim filmy bo na takim 5-7 calowym ekranie podczas podróży to sama przyjemność.

Czytnik ebook to czytnik książek, a nie tablet vel odtwarzacz filmów :wink: Ekran jest tak skonstruowany by nie męczył oczu i przypominał papierową kartkę. Nie napisałeś jaką kwotę chcesz na niego przeznaczyć. Dobrym wyborem będzie np Ten Ogólnie Kindle to bardzo dobra marka.

jeśli stać na to to proponuję ten http://www.amazon.com/Kindle-Paperwhite … dia_h_i_gl

a tu trochę do poczytania http://kindlezone.pl/

Na czytniku nie pooglądasz sobie filmów, przeglądarka internetowa to też prawie nieużywalny bajer. Za to do czytania książek sprzęt jest świetny.

Polecam, jak wyżej, Kundla albo prawie identycznego technologicznie ale ze dwie stówki tańszego Kobo Glo.

Okej, czyli ta firma Kindle wydaję się być najbardziej sprawdzona. Faktycznie jest tak, że poczuję ogromną różnicę i jak kupie czytnik to nie będę chciał czytać na niczym innym??

Jeżeli chodzi o kwota jaką mogę przeznaczyć to musi być proporcjonalna co do jakości jeżeli Kindle za 350zł jest fantastyczny i nie zastąpiony to jestem zainteresowany.

lepiej kupić juz tablet niz ebook. takie jest moje zdanie.

ceny tabletów obecnie nie sa wysokie a ksiazki tez na nich poczytasz :slight_smile:

ja mam nowosc Mistrala za 600 zł i jestem zadowolony :slight_smile:

tez uważam że tablet byłby lepszym rozwiązaniem . masz więcej opcji… :smiley:

Tylko, że z tableta się czyta jak z laptopa… a np. ja nie lubię tego. Czy kindle raczą sobie z innymi formatami, czy tylko jakieś specjalne pliki ze sklepu amazona odtwarzają? Chciałbym sobie kupić to ustrojstwo, ale do czytania materiałów z uczelni, czyli miło by było gdyby sobie dobrze radziły z pdf’ami, a najlepiej tez z innymi formatami. Żeby jakoś sensownie można było sobie np. slajdy przerzucać, powiększać, obracać itd. bo wiadomo, że różne materiały się zdobywa.

edit: Swoja droga nie potrafię sobie wyobrazić jakoś przeglądania neta, czy pisania czegoś na ebooku. Jeżeli np. bateria trzyma 8000 odświeżeń, to napisanie 1 literki w notatce nie liczy się jako ‘odświeżenie’? Nie rozumiem tego.

Moje zdanie- jeśli do czytania książek to jednak kindle, trochę inny wyświetlacz niż tablet jakby to powiedzieć bardziej papierowy.

Kto miał możliwość porównania to wie o co chodzi.

Wszystko zależy do czego ma nam to służyć ?

@lith: Kindle czyta PDF-y, ale dość słabo się z tego korzysta, bo ekran jest jednak nieco za maly aby wygodnie czytać tam dokument przewidziany dla A4. A skalowanie nie powoduje zawijania tekstu, więc jest niezbyt miło. Ale powiększać się da, obracać chyba też (a przynajmniej można całym czytnikiem kręcić ;-)).

Poza tym Kindle czyta format MOBI, ale praktycznie każdego e-booka da się na to przekonwertować bez problemów.

Napisanie 1 literki w notatce to odświeżenie tylko kawałka ekranu, nie całego, więc zużycie energii jest mniejsze.

Moim zdaniem warto :slight_smile: Od czasu kupienia ebooka czytam znacznie więcej i wygodniej. No bo czytam wszędzie. :slight_smile:

Jak słabo radzi sobie ze skalowaniem to lipa nieco. Z resztą to samo słyszałem od innych osób, że niektóre materiały wyglądają przyzwoicie (nawet schematy i obrazki), a innych nie da się czytać. Czyli zostaje laptop i standardowe lcd póki co.

no ale pomysl. tablet i ebook kosztuje niemalze tyle samo. a kupujac tablet mozesz zrobic mase innych rzeczy a nie tylko czytac ksiazki :slight_smile: wiec po co sie zamykac tylko na czytanie ? android ma aplikacje do czytania ebookow. na pewno bo sprawdzilem w sklepie Play na Mistralu moim i smiga az miło :smiley:

Bo tablet nie ma ekranu e-ink? Na lcd to równie dobrze mogę sobie czytać z laptopa. Może i by się wygodniej z niego korzystało w niektórych sytuacjach, ale nie jestem gotowy tyle kasy na niego wydawać. Zobaczę przy wymianie telefonu, może za rok mi za darmo dorzucą :stuck_out_tongue:

Już któryś raz spotykam się z opinią nt Kindle, że naj. Korzystacie z nich i dlatego polecacie? Bo waham się czy go nabywać, a mam to w planach.

Ja mam kindla i gorąco polecam, papierowej ksiązki on nigdy nie zastąpi, ale na podróż pociągiem nadaje się idealnie :slight_smile:

Tablet ładujesz baterie co kilka godzin a e-czytnik wystarcza na kilka tygodni czytania na jednym ładowaniu.

Osobiście e-czytnik kupiłem kilka miesięcy temu i uważam że to najlepszy zakup ostatnich miesięcy :slight_smile:

Mam PocketBook Pro 611

Tablet też miałem ale to zupełnie do czytania się nie nadaje (moim zdaniem).

Moim zdaniem warto :slight_smile: Można czytać częściej i przede wszystkim wygodniej.

sprawdź sobie tutaj - link , za niewielką kasę możesz już kupić naprawdę fajnego kindle’a. zależy jeszcze, czy z reklamami czy bez. ja osobiście polecam bez, no ale może niektórym tak to nie przeszkadza jak mi. jeśli chodzi o jakość czytania to jest nieporównywalna z tabletem. ok, są aplikacje do czytania książek, ale jednak kindle ma inny ekran po prostu. nie męczy oczu, bateria wytrzymuje bardzo długo a ładuje się praktycznie wtedy, gdy na kindla zrzuca się książki. :slight_smile:

Osobiście mam czytnik i tablet, natomiast wolę czytac na tablecie tylko ze względu na to, że mam synchronizacje z telefonem i łatwo mam w każdym miejscu te same zakładki i notatki.

Jeśli np. nie korzystasz z sprzętu appla to w zupełności skusił bym się na czytnik na Twoim miejscu.