Czytnik kart nie czyta karty SD (4GB Emtec)

Witam! Zakupiłem dzisiaj kartę pamięci SD 4GB Emtec’a wkładam ją do czytnika kart pamięci i chciałem na nią wejść lub ją sformatować,a tutaj nie idzie… Karta miała być do nawigacji Mio Moov 360 na razie nie mam jej w domu dopiero jutro/pojutrze ją bd. mieć. Co może być nie tak z tą kartą? Pisze na niej SD HC czy to jest zwykła karta SD czy jakaś specjalna?

Karta SD HC ma 4GB a zwykła SD 2GB,transfer jest szybszy.

depedro , no tak, ale czy to może mieć jakiś związek z moim problemem?

Zobacz na czytniku czy obsługuje karty SDHC,może być wina czytnika nie karty.Jak masz aparat cyfrowy też możesz sprawdzić.

Są karty SD 4 GB bez HC.

Pisze : SD/MultiMediaCard

Chyba nie obsługuje? Jeśli tak to czy sprzedawca w sklepie wymienił by mi tą kartę??

Jeżeli opakowanie było plastikowe raczej Ci nie wymieni.

Kurde ;/

Ale mówiłem poproszę kartę SD, a dała mi SD HC czyli to wina sprzedawczyni, a nie moja, że dała mi inną kartę.

Jak możesz komuś odsprzedać chociażby do komórki,aparatu to się zawsze coś zwróci.

No nic będę musiał później iść do sklepu i się spytać czy wymienią. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Aby nie zakładać oddzielnego tematu mam pytanie. Czy karty SD 4 GB ale nie HC istnieją czy 4 GB karty sd są oznaczone HC tylko i wyłącznie?

dzięki