Czytnik kart nie widzi ich?

mam laptopa benq r55 z wbudowanym czytnikiem kart pamięci. dzisiaj kiedy chciałem go użyć nie widział mojej karty pamięci. stery instalowałem trzy razy i nic a wcześniej wszystko było dobrze.

Witaj !!

Skoro jest to laptop, to sprawdź ustawienia w programie do zarządzania energią. Najczęściej takie programy domyślnie wyłączają rzadko używane urządzenia celem oszczędności energii. Najłatwiej oczywiście dostać się do programu klikając PPM na Pulpit-Właściwości-zakładka Wygaszacz Ekranu i Zasilanie.

Powodzenia

Dimatheus

nic to nie dało.

Hej !!

Skoro czytnik kart nadal nie działa, to wejdź do menadżera urządzeń i sprawdź czy urządzenie w ogóle jest widoczne dla systemu. Powinno się ono znajdować w gałęzi Kontrolery SCSI i RAID. Jest widoczne ??

:arrow: Jakie programy do laptopa - oczywiście takie od producenta - instalowałeś ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

SCSI/RAID host kontroler-jest aby to, a właściwie co masz na myśli mówiąc programy od producenta?

przyczyna problemu była banalna. karta była zabezpieczona hasłem. wystarczyło usunąć hasło. dzięki za pomoc. temat do zamknięcia.

Witaj !!

Cieszę się, że wszystko rozwiązane. Ale by wyjaśnić niedomówienia, to jeszcze jedna uwaga…

Oprogramowanie użytkowe, które znajduje się najczęściej razem ze sterownikami na płycie CD dołączonej do lapa. Służy do lepszego zarządzania komputerem, a w przypadku zarządzania energią umożliwia tworzenie różnych schematów zasilania - np. że w czasie pracy na baterii jasność ekranu nie powinna przekraczać 60%, a karta WiFi powinna być wyłączona. W Acer’ach takie zestawy narzędzi nosza nazwę Acer Empowering Technology.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Bo ja mam podobny problem i niestety powyższe wskazówki mi się nie przydały. Zauważyłam natomiast, że mój komuter nie widzi jakby w ogóle żanych dysków wyiennych. W “Mój Komputer” są widoczne dyski lokalne i DVD, natomisat w ogóle nie ma “Dsyków wymiennych”. Czy to ma jakies znacznie? jak to zmienić, jeśli tak, bo jestem zielona :frowning:

Pozdrawiam.

mam identyczny problem i nic nie pomaga :frowning: