Czytnik kart pamięci SD / Micro SD

witam, mam obudowę SPC Armis AR1 która posiada czytnik kart pamięci SD i micro SD.
I teraz jak wsuwam kartę micro SD to nic się nie pojawia, tak jakby ten czytnik nie działał.
I teraz tak
Z tego co wiem ten czytnik jest podłączony pod ten sam przewód co USB na froncie
i ten przewód ma albo USB 3.0 albo 2.0 osobne jeśli płyta nie posiada wejścia dla 3.0
ja mam podpięte pod 2.0

Co może być przyczyną nie działania?

Czytnik kart ma swoją wtyczkę, którą trzeba podłączyć do USB 2.0.

image

Aa no to niestety musiałbym odpuścić sobie na razie usb na froncie bo z nową płytą to pod usb 3.0 usb’ki bym podpiął ;/

Jaką masz płytę?

biurową starą, szkoda o niej gadać, jeszcze od della…

0hy9jp

I pewnie masz tylko jedno gniazdo wewnętrzne USB? To poszukaj adaptera, vide:
https://itx-sklep.pl/akcesoria_pc/kable_wewnetrzne/kable_usb_2_0_wew/kabel_usb_wewnetrzno-zewnetrzny_40cm_akasa_exusbie-40.html

Tak, tylko jedno. Myślałem na początku że w ogóle nie będę przenosił tej płyty i wszystkiego do tej obudowy, bo nic by nie działało, (USB, jacki, power switch, power led hdd led, wentylator od obudowy) a tu się okazuje że USB działają, jacki nie potrzebne bo korzystam z wyjścia z płyty, sam power switch jakoś działa, nie działa power led, reset, hdd led ale to nie jest ważne :slight_smile:

A sprawa z wentylatorem wygląda tak że po prostu mam otwarty boczny panel i tyle