Czytnik linii papilarnych, a w zasadzie jego "brak" - redmi 3 pro

Dobry

Ogólny zarys problemu wygląda następująco: dwa identyczne telefony z dwoma identycznymi ROM-ami, tyle że na jednym nagle zanikła opcja dodania odcisków palców.

Zaczynając, miałem miui 6.5.12 (chociaż odpalało sie jako 7, nie wiem na jakiej zasadzie to działa) i przez niemal 2 lata czytnik linii działał bez zarzutu, tak samo jak system. Jednak po aktualizacji do miui 9 (wedle poradnika https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/) nastąpiła niemała niespodzianka. Mianowicie na jednym z telefonów wszystko wgrało się prawidłowo, a drugi telefon ma jakiś humorek. Skubany nie znajduje czytnika linii papilarnych (jeżeli chcecie wskazać uszkodzenie fizyczne, poproszę o jakąś apkę którą mogę sprawdzić czy czytnik działa/jest).

Na screenach poniżej widać że wersja jest ta sama. Wszystkie zipy (ROM’y) były wgrywane te same. Na telefonie z humorkiem dodatkowo przeinstalowałem nakładkę jednak dalej nic. Jak widać w ustawieniach telefonu z humorkiem nie znajduje się nic o odcisku palca. Jakieś pomysły? Najlepiej nie polegające na oddaniu do serwisu (przy ostatniej próbie salon który został mi polecony przez sklep MI odpowiedział że nie serwisują xiaomi)

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ustawienia fabryczne zapewne rozwiążą problem. Na drugim też nie zaszkodzi, bo wykonałeś niezły przeskok w oprogramowaniu (2 lata).

Hm, w TWRP wystarczy użyć wipa na “Dalvik/art, cache i data”?

Normalnie z poziomu menu telefonu, nie w TWRP.

Z poziomu telefonu resetuje się bez żadnych zmian.

A próbowałeś po resecie NIE przywracać danych z kopii zapasowej Xiaomi? Może stare ustawienia coś mieszają w systemie.

Wchodzę od razu w ustawienia i szukam tego palce, jednak go tam nie ma, dopiero potem loguje się na konto Xiaomi

Wejdź w informacje o systemie i tapnij kilka razy w “Wersja jądra” - odpali się diagnostyka:


Wejdź w pozycję “Czytnik odcisków palców” i zrób autotest.
Próbowałeś innej wersji ROM ?
Czasami pomaga zflashowanie oficjalnego ROM dodanie odcisku i usunięcie, a potem ponowne odblokowanie BL , full wipe i zflashowanie Miui Polska.

Żadnego testu na odcisk palca nie widzę:

No to pozostaje przeinstalowanie ROMu na oficjalny.

O, nie zgadłbyś. Na oficjalnym też nie działa. Wgrałem poprzednią wersje i działa. Jakies pomysły dlaczego na jednym działa nowa wersja, a na drugim nie?

Redmi 3 pro używa różnych czytników linii papilarnych, być może trafiło że ten konkretny model nie ma sterowników czy coś takiego w nowym oprogramowaniu.

Swoją drogą jest pełno błędów software skoro to są te same zipy.

Zrób pełen czysty flash, z “wipe” od system po cache i dopiero wgraj MIUI.eu

Link do ostatniego (urządzenie jest EOL więc nie będzie więcej aktualizacji MIUI) romu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.4.19/xiaomi.eu_multi_HM3_8.4.19_v9-5.1.zip/download

Z tego co pamiętam to wersja której ty używasz (jeden numerek wyżej) na moim IDO miała sporo błędów. Może tutaj jest pies pogrzebany?