Czytnik linii papilarnych - odcisk, ale bez hasła

(Max1414) #1

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić w Windows 7, aby logowanie było możliwe tylko poprzez odcisk palca, bez możliwości wpisania hasła. Moje oprogramowanie to DigitalPersona 4.0

(Fanboj O) #2

A jak sobie poszarpiesz dłoń i trzeba będzie ją obandażować, to jak się zalogujesz?

(Max1414) #3

poprzez mini windows czy coś, dane się wyciągnie bez problemu, bo to nie zabezpiecza dysku tylko logowanie.

A możesz zeskanować 10 palców, więc trzeba by założyć, że obie ręce mi odpadna xD

No bo takto to żadne zabezpieczenie. Jedynie przyśpieszenie logowania, bo nie trzeba wklepywać hasła.

(Tomek Matz) #4

Ja osobiście nie polecam korzystania z tego ... no chyba, że masz taki czytnik, w którym palec się przykłada, a nie przesuwa po tym czytniku. Ja mam w swoim laptopie taki, w którym trzeba przejechać palcem, i nie raz było tak, że czytnik niepoprawnie odczytywał mój odcisk i po 5 nieudanych próbach była blokada logowania na 2 minuty :stuck_out_tongue: (można było wpisać tylko hasło). Teraz korzystam tylko z hasła. Co nie zmienia faktu, że logowanie poprzez odcisk palca to fajny bajer, ale tylko bajer :slight_smile:

A jeśli chodzi o Twoje pytanie to chyba nie ma takiej możliwości, a przynajmniej jak ja z tego korzystałem to nie udało mi się czegoś takiego ustawić.

(Max1414) #5

no fajny bajer, ja z tego korzystam i jak narazie dziala dobrze, czasem za drugim razem jak krzywo przejade palcem. Ale takto nie ma problemu :smiley: