Czytnik linii papilarnych - odcisk, ale bez hasła

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić w Windows 7, aby logowanie było możliwe tylko poprzez odcisk palca, bez możliwości wpisania hasła. Moje oprogramowanie to DigitalPersona 4.0

A jak sobie poszarpiesz dłoń i trzeba będzie ją obandażować, to jak się zalogujesz?

poprzez mini windows czy coś, dane się wyciągnie bez problemu, bo to nie zabezpiecza dysku tylko logowanie.

A możesz zeskanować 10 palców, więc trzeba by założyć, że obie ręce mi odpadna xD

No bo takto to żadne zabezpieczenie. Jedynie przyśpieszenie logowania, bo nie trzeba wklepywać hasła.

Ja osobiście nie polecam korzystania z tego … no chyba, że masz taki czytnik, w którym palec się przykłada, a nie przesuwa po tym czytniku. Ja mam w swoim laptopie taki, w którym trzeba przejechać palcem, i nie raz było tak, że czytnik niepoprawnie odczytywał mój odcisk i po 5 nieudanych próbach była blokada logowania na 2 minuty :stuck_out_tongue: (można było wpisać tylko hasło). Teraz korzystam tylko z hasła. Co nie zmienia faktu, że logowanie poprzez odcisk palca to fajny bajer, ale tylko bajer :slight_smile:

A jeśli chodzi o Twoje pytanie to chyba nie ma takiej możliwości, a przynajmniej jak ja z tego korzystałem to nie udało mi się czegoś takiego ustawić.

no fajny bajer, ja z tego korzystam i jak narazie dziala dobrze, czasem za drugim razem jak krzywo przejade palcem. Ale takto nie ma problemu :smiley: