Czytnik linii papilarnych z DigitalPersona nie obsługuje IE8

Stan na 4 maja 2009:

Wszyscy, którzy korzystają z czytnika linii papilarnych obsługugiwanego przez program DigitalPersona, do logowanie się na stronach WWW!!

DigitalPersona do tej pory nie obsługuje IE8 i zainstalowanie IE8 przy korzystaniu z danych logowania z pomocą czytnika linii papilarnych obsługiwanego przez DigitalPerosna powoduje ZAMRAŻANIE SIĘ PRZEGLĄDARKI NA JAKIEŚ 10-30 SEKUND PRZY PRZEŁĄCZANIU Z JEDNEJ KARTY NA INNĄ, NAWET GDY TA DRUGA JEST JUŻ DAWNO ZAŁADOWANA.

Wszyscy którzy używają czytnika linii papil. na oprogr. DigitalPersona do logowania się na WWW przez IE8 mają trzy opcje do wyboru:

  1. Odinstalować IE8 i wrócić do IE7

  2. lub skasować wszystkie dane logowania za pomocą czytnika linii papil. w Menedżerze Logowania w DigitalPersona i odn tej pory wpisywać hasła za pomocą klawiatury lub polecić, żeby przegląarka pamiętała hasła

  3. Pogodzić się z faktem, że interfejs przeglądarki będzie się zamrażał na około 10-30 sekund przy przełaczaniu kart.

DigitalPersona pracuje nad uaktualnieniem.

Problem ten wystepuje u wielu użytkowników - m. in. u mnie wystepował i przez miesiąc nie moigłem dojść od czego to. Konsultowalem się z Microsoftem, wykonywałem testy, z których wyszło, że to wlaśnie DigitalPersona może być problemem. Na stronie DigitalPersony jest tylko skąpa informacja o tym, że nie obsługuje ona IE8.

W Internecie ludzie piszą o tym problemie i dostają np. porady, zeby usuneli wpisy blokowanych domen, co nie jest receptą na opisany problem, a obniża poziom bezpieczeństwa przeglądarki. Natomiast od producenta mojego laptopa, ani od nikogo innego nie dostałem info o problemie - musiałem sam szukać rozwiązania. Zatem uważam za ważne przekazanie tej informacji.

Załączam korespondencję z MS i DigitalPersona:

Dzień dobry,

Chciałem podziękować Panu za czas poświęcony zgłoszeniu o numerze **********.

Zgodnie z naszą rozmową zgłoszenie to zostanie zarchiwizowane. Jeżeli będzie miał Pan uwagi odnośnie przekazanego rozwiązania, lub dodatkowe pytania, proszę o kontakt. Z chęcią na nie odpowiem.

Załączam podsumowanie zgłoszenia:

Wykonane akcje:

Instalacja przeglądarki internetowej Internet Explorer 8

Rezultaty:

działanie przeglądanie stron internetowych na kartach działa bardzo wolno/ zawiesza się

Przyczyna:

Niekompatybilność z DigitalPersona Personal

Rozwiązanie:

Wstrzymanie się z aktualizacją do IE8 lub tymczasowe zrezygnowanie z programu DigitalPersona

Dziękuję za skorzystanie z Pomocy Technicznej Microsoft.

Pozdrawiam,

Tomasz Szablewski

Microsoft Technical Support Engineer

Tel: 0 801 308 801, +48 22 594 1999

Email: v-52toms@mssupport.microsoft.com

DigitalPersona Personal

Incompatibility with Internet Explorer 8

As you may know, Microsoft® may soon be distributing Internet Explorer 8 via automatic updates. Microsoft has not communicated an official release date yet.

Although DigitalPersona has been testing and upgrading its products and applications for compatibility with IE 8, this work is not yet complete.

It is our recommendation that you do NOT upgrade to IE 8 at this time.

To automatically postpone installation of IE 8 until an IE 8-compatible version of DigitalPersona Personal is made available, follow this link

https://www.digitalpersona.com/index.ph … disableIE8

We apologize for this inconvenience. We will inform you as soon as an IE 8-compatible version of DigitalPersona Personal is made available.

Thank you

DigitalPersona Technical Support

Periodically DigitalPersona will update our valued industry contacts and clients through email in an effort to inform them of the latest developments in fingerprint authentication. DigitalPersona is concered about your privacy. We do not rent, sell or exchange email addresses and respect the wishes of individuals who do not wish to receive email updates. To be deleted from DigitalPersonas distribution list kindly reply to this email with the word, “delete” in the subject line.

DigitalPersona, Inc.

720 Bay Road

Redwood City, CA 94063

(650) 474-4000

Niedawno na polskiej stronie HP pojawiła się aktualizacja programu DigitalPersona, do którego w obecnej wersji 4.01 dodano wsparcie zarówno dla Windowsa 7 jak i IE8. Możliwe jest zatem korzystanie z czytnika linii papilarnych w notebookach HP w przeglądarce MS. Poniżej podaję przykładowego linka - w tym przypadku dla systemu w wersji 64-bitowej.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 00〈=pl

Pozdrawiam,