Czytnik RSS na stronie www


(Ostatni Mohikanin) #1

Jestem administratorem strony http://analizaf1.ubf.pl/ Chciałbym na głównej stronie wstawić newsy z innej strony internetowej (konkretnie stąd: http://www.f1ultra.pl/index.php/home.html) Ręczne wstawianie byłoby zbyt uciążliwe i pracochłonne. Czy jest możliwość wstawienia na moją stronę czegoś podobnego do czytnika RSS, który codziennie sprawdzałby newsy na f1ultra i nagłówki umieszczał na mojej stronie?


(Pavobe Reg) #2

Kiedyś korzystałem z SimplePie. Bardzo łatwe w użyciu narzędzie.


(Pj) #3

Zerknij sobie na ten czytnik , może Ci się przyda http://youbookmarks.com/blog/7


(Ostatni Mohikanin) #4

A może ktoś się pokusi i napisze mi gotowy skrypt? :expressionless:


(Pavobe Reg) #5

To brzmi tak samo, jakbym prosił Cię o wymalowanie mojego mieszkania. Nawet nie wiesz, gdzie mieszkam :wink:.


(Ostatni Mohikanin) #6

O dziwo mieszkamy w tym samym miescie... W pierwszym poście jest wszystko napisane, co mi trzeba :wink:


(Pj) #7

W linku, który Ci podałem masz gotowe rozwiązanie, a w komentarzach masz to co musisz zmienić - ehh nikomu się nie chcę ruszyć mózgownicą :smiley:


(Ostatni Mohikanin) #8

PiotrekJ - patrzę na to, co mi podałeś w linku jak sroka w kość i ani be ani me :frowning: Dla niektórych coś jest łatwe, dla niektórych czarna magia.


(Pj) #9

To poproś kogoś co się trochę na tym zna, każdy skrypt trzeba przystosować do własnych potrzeb i architektury serwisu, w którym chcesz go użyć :slight_smile:


(Ostatni Mohikanin) #10

Ha! Żebym właśnie kogoś takiego znał, to już by dawno mi to zrobił. Na razie czekam na odpowiedź z pewnego portalu o F1, który poprosiłem o pomoc w tej sprawie (nie f1ultra, bo oni takie sprawy zlecają fachowcom). Myślę, że każdy portal byłby zadowolony, gdyby to właśnie na ich stronę szły przekierowania z innych stron (choćby tak mało popularnych jak moja...). Dlatego liczę na wsparcie. A może Ty zechciałbyś mi pomóc? :lol:


(Pj) #11

Jak ładnie poprosisz :D, ale najpierw zacznij od kontaktu z http://www.f1ultra.pl/index.php/home.html i poinformuj ich czym są kanały RSS, bo to co serwują jako karmę dalekie jest od definicji RSS :mrgreen:, a właściwie nie ma nic z tym wspólnego :expressionless: i dopiero pogadamy o skrypcie :slight_smile:


(Ostatni Mohikanin) #12

PiotrekJ , wstrzymajmy się jeszcze do końca tygodnia. Czekam na odpowiedź w tej sprawie od pewnego portalu :wink:


(Pj) #13

OK

pogrzebałem trochę i maja działające kanały, ale trzeba kliknąć i ikonkę RSS z głównej strony, a nie z linku, który podałeś

jak wchodzisz z http://www.f1ultra.pl/

to linkuje do feed'a http://www.f1ultra.pl/index.php?format=feed&type=rss

a jak wlazłem z Twojego linku http://www.f1ultra.pl/index.php/home.html

to linkuje niepoprawnie do http://www.f1ultra.pl/index.php/home.feed?type=rss


(Ostatni Mohikanin) #14

Wolałbym na stronce tylko linki (ewentualnie początek newsa), bez zdjęć, bo za dużo miejsca by to zajęło. Zależy mi, by newsy były właśnie z Ultry, bo z nimi "se dobrze żyję". Jeżeli chciałbyś, to bardzo Cię proszę o pomoc [-o<


(Pj) #15

(Ostatni Mohikanin) #16

Dziękuję Piotrkowi J za zaangażowanie i chęć pomocy =D> Szkoda, że się nie udało :wink:


(Pj) #17

Nie z mojej winy :slight_smile: , obawiam się ze będziesz miał kłopot zintegrować czytnik nie mając dostępu do plików serwera, można by napisać i osadzić czytnik w javascrypcie ale ten też ze względów bezpieczeństwa nie może pobierać wiadomości z innych domen, a jedynie z własnej (przez AJAX).

Jedyne wyjście to zainstalować jakiś widget udostępniony przez jakiś serwis, ale zapomnij wtedy o SEO :expressionless:


#18

Coś w stylu: http://www.gmodules.com/ig/creator?synd ... 26〈=pl


(Ostatni Mohikanin) #19

Przemyślałem sprawę. Dodałem jeden z dostępnych widgetów Google; niestety nie z tego serwisu, który chciałem, ale ten też jest ok.