Czytniki Ebook z oprogramowaniem - czy takie istnieją?

Orientujecie się, czy istnieją czytniki ebook pozwalające na uruchamianie jakichś aplikacji, np. android lub innych?

Mój inkBOOK jest na Androidzie, więc tak: istnieją.

A pozwala na instalację dodatkowych apek?

Tak. Ale korzystanie z nich jest dość uciążliwe (ze względu na specyfikę ekranu).

Tzn. co można tam zainstalować w praktyce?

Instalujesz normalnie pliki apk? Jest jakiś marketplace?

Nigdy nie miałem inkBOOKA więc nie wiem, ale wiem, że Amazon Kindle ma dostęp do Internetu i jak się połączysz z Wi-Fi możesz coś postukać w Guglu. Na przyklad możesz korzystać z Office’a Online (jeżeli masz OneDrivea), albo uzywać jakichś apek Online. Kindle ma też wbudowany sklep z książkami, niestety, jedynie po angielsku. Ale, po wgraniu pliku epub, mobi itp. z komputera na czytnik, spokojnie można czytać książki po polsku.

Tak jak mówię, na innych czytnikach się nie znam, ale chyba inne czytniki też będą miały Internet (bo na 99% tak jest)

Chcesz instalować apki / programy i tym podobne na czytniku, po cholerę?
Kup sobie tablet.

lordjahu, to brzmi jak: kto potrzebuje samochodów, jeśli koń z bryczką wystarcza? :wink:

Zastosowań w XXI wieku jest potencjalnie b. dużo.

To tak jakbyś kupił mp3 (odtwarzacz) za 40 zł i chciał na nim zagrać w Tamagocci.
Czytniki Ebook są mocno okrojone bo ich głównym zadaniem ma być wyświetlanie treści. Jeśli chodzi o ilość / aplikacje do instalowania to najczęściej są to słowniki, encyklopedie, prosty kalkulator, przeglądarka do zdjęć / stron internetowych.

Jeśli chcesz na takim sprzęcie zagrać lub oglądnąć film, to od razu Ci powiem że to stracony czas. Od takich zadań są tablety. Wielu ludzi po prostu nie jest w stanie docenić tym czym są czytniki ebooków i kupują tablet np. dla wygody.

W ogóle czytniki e-book nie mają głośników w większości przypadków, a jak chcesz posłuchać audiobooka to musisz podłączyć kabelkiem microusb słuchawki (przynajmniej tak mam w kindlu)

Czytnik służy tylko do czytania.
Niby da się tam coś zainstalować (szczególnie na tych opartych na androidzie) ale włącz np. przeglądarkę internetową lub grę inną niż szachy/warcaby to trafi cię tzw. szlag. Na pewno nie zrobisz z czytnika tabletu.
Czyli:
czytnik - do czytania (co zresztą sugeruje nazwa)
smartfon/tablet - do internetu/filmów/grania
Chyba, że za x lat stworzą jakiś nowy rodzaj ekranu do czytników.

Mam dość stary model, oparty jeszcze o Androida 4.x. Jest jakiś “sklep” (Midiapolis Store), ale nie wiem czy działa, bo żeby to sprawdzić muszę utworzyć tam konto użytkownika - a nie chce mi się :wink:

Wgrałem “sklep” APKPure, działa tak jak powinno.

1 polubienie

Dzięki. Rozważam w takim razie zakup tego najnowszego InkBooka, Prime HD. Tylko nie rozumiem czemu 1 sprzedają w wyższej o 50 zł cenie (549) z jakimś frisbee czy coś takiego?

Czytnik + etui + Legimi* na 60 dni + frisbee.

*polecam wszystkim, którzy dużo czytają; swoją drogą Legimi to jedyny produkt, który kupiłem skuszony reklamą :wink:

1 polubienie