Czytniki RSS

Witam,

chcąc być na topie, postanowiłem potestować sobie czytniki RSS i wybrać jakiś do codziennego użytku. Zacząłem oczywiście od obejrzenia prezentacji z vortalu dobreprogramy :slight_smile: Zainstalowałem też omawiane czytniki ale jakoś żaden z nich nie przypadł mi do gustu…

Chciałem więc zapytać o wasze zdanie: jeśli używacie to proszę o polecenie jakiegoś czytnika. Szczególnie zależy mi na polskiej wersji językowej chociaż angielska nie sprawia mi żadnego problemu jednak dla wygody własnej i pozostałych userów komputera, wolę wersję polską.

I dodatkowe pytanie, czy jest możliwe napisanie czytnika RSS w PHP?

Ja korzystam z czytnika RSS w Konnekcie,jest do ściągnięcia jako wtyczka do niego.Do Firefoxa też jest chyba wtyczka,a w Operze jest wbudowany czytnik RSS.

Heh… Nie korzystam ani z Konnekta, ani z Firefoxa ani z Opery :stuck_out_tongue: Mój problem, wiem. Mam za to Gadu-Gadu i MozillęPL :slight_smile:

Chodzi mi raczej o samodzielny czytnik RSS.

Ja używam tego: RssBandit

Jest po polsku, nieskomplikowany w obsłudze, i najważniejsze to to, że spełnia moje wymagania :slight_smile:

ja używam mozilla thundebird - mo żesz miec w niej poczte czytnik rss i czytnik grup dyskusyjnych

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=17&id=555

Jest wiele czytników dobrych i lepszych, ale wg mnie do światowej czołówki należą na pewno:

RSSBandit

FeedReader

Cafe News

Zwłaszcza ten ostatni robi naprawdę ogromne wrażenie. Pełno nowych funkcji jak np możliwość monitoringu Internetu, czytanie blogów, sprawdzanie aukcji ebay.pl. Ja go używam i jestem zadowolony. Nową wersję można sciągnąć bezpośśrednio z dobreprogramy.com

Pozdr

Foxer

Ja używam GreatNews [Link] jakoś mi przypadł do gustu.

=========================

Prosty w użyciu, lecz stosunkowo rozbudowany czytnik RSS. Program poza samą funkcją przeglądania kanałów RSS, posiada m.in. moduł przeglądania strton internetowych dzięki wbudowanej przeglądarce www. Aplikacja jest bardzo konfigurowalna, gdyż możemy ustawić prawie wszystkie parametry wyświetlania kanałów np. ilość wyświetlanych newsów na jednej stronie czy tworzenie grup dla poszczególnych kanałów. Jego ogromną zaletą jest niewielki rozmiar i polski interfejs.

Tekst z link

=========================

Ja korzystam z czytnika RSS wbudowanego w przeglądarkę internetową Opera 9 - mi w zupełności wystarcza! Jeżeli chcesz jednak jakiś “prawdziwy” program tego typu proponuję RSS Bandit (podobno najlepszy czytnik RSS) oraz RSSOwl! (podobno dobry) - obydwa wymienione programy sądarmowe, zresztą przeglądarka Opera też, chociaż kiedyś była płatna…

Moja opinia , to przychylenie się do opinii wyrażonej przez

robert_warszawa , w zakresie tyczącym Bandyty i Opery.

Korzystałem z RSS Bandit z wielkim zadowoleniem, ale odkąd subskrybuję w Operze, uważam że czas Bandyty minął. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Bandyta posiadając wbudowaną przeglądarkę, też do końca nie daje gwarancji bezpieczeństwa przy korzystaniu z tejże, w przypadku Opery ta wątpliwość zanika - tu mam większe zaufanie…

Pozdrawiam

MS Outlook w wersji 2007 (beta) ma wbudowany taki czytnik poza standardowymi usługamii tego programu. Do końca lutego można legalnie korzystać z całego Ofice’a 2007 beta za free. Tylko wersja angielska.

Pozdr.