Czytnkik kart Chieftec cdr-151 sterowniki Vista

(Kramer) #1

Mam pewien problem, dla mnie dość poważny (ponieważ robię dużo zdjęć) nie działa mi mój czytnik kart chieftec cdr-151... Dawniej jak instalowałem Xp czytnik kart automatycznie się instalował, oraz stacje pojawiały sie w moim komputerze do odczytu, w Viscie Home Premium która zainstalowałem, może bez przemyślenia, nie sprawdzając czy wszystkie programy z których korzystałem do tej pory będą działać poprawnie na tym cukierkowym systemie. ( A przeszedłem by być w całości legalnym ) Od kilku godzin błądzę po google szukając podobnego wątku lub sterowników ale nic mi się nie udało znaleźć. Czy może ktoś mi pomóc, naprowadzić mnie na jakieś sterowniki ? Był bym bardzo wdzięczny i mój aparat bo porcik usb nie został by zajechany na śmierć.

Pozdrawiam

(Miwidlak) #2

Również posiadam ten czytnik kart - nie ma z nim najmniejszego problemu. Jest widziany tak jak pod XPekiem (żadnych sterowników nie instalowałem - Vista wgrała je sama).

Pozdrawiam

PS

Vista widzi go jako: stacja dysków GENERIC IC1210 (4 urządzenia - CF USB Device; MS USB Device; SM USB Device; MMC/SD USB Device)

Dostawca sterownika: Microsoft;

Data sterownika: 2006-06-21

Wersja sterownika: 6.0.6000.16386

Podpis cyfrowy: microsoft windows

(Kramer) #3

Patrzyłem teraz w menadżer urządzeń i u mnie w stacji dysków jest tylko dysk twardy, mam jedno nie wykryte urządzenie i to jest właśnie ten nieszczęsny czytnik....którego jak by nie wykrywa, a pracuje. Nie wiem dlaczego Vista wykrywa mi stacje dyskietek, której jako takiej nie posiadam w tym komputerze, ale jest nadzieja że czytnik będzie działał.

Co prawda instalowałem troszkę inaczej Vistę bez formatowania, sprawdziłem Xp przez ten program sprawdzający czy Vista zainstaluje się bez problemu, i czy wszystkie programy i osprzęt będzie działał poprawianie. Program potwierdził, że wszystko będzie chodzić miodzio i mogę instalować vistę na XP (upraszczając - bo tak owo sie nie da z tego co spostrzgłem) Zainstalowałem Viste jak by na XP z nadzieją, że wszystko będzie działać skoro program to jak by potwierdził.

Okazało się inaczej - system jak by nic nie wykrył - musiałem instalować sterowniki do płyty głównej i karty muzycznej, do karty graficznej i drukarek, straciłem sporo czasu doszukując sterowników i pozostał ten nieszczęsny czytnik kart - który jest dla mnie moją "lewą ręką" :cry:

bardzo proszę o pomoc

(Miwidlak) #4

Ściągnij sterowniki do chipsetu (Intel):

* Product: Intel® Chipset Software Installation Utility

* Release: Production

* Version: 8.1.1.1010

* Target Chipset(s)#: Q963/Q965/P965/G965

Powinno się poprawić

PS jakie stery dawałeś do płyty? od XPeka czy ściągałeś ze stronki pod Vistę?

(Kramer) #5

Zainstalowałem sterowniki które polecałeś http://www.underpl.org/program-261-intel_chipset_software_installation_utility_8.1.1.1010.html pobierają je z podanego przed chwilą adresu - i nic to nie zmieniło. Nadal czytnik nie działa i istnieje nieznane urządzenie w menedżerze. :cry:

(Miwidlak) #6

Trudno jest mi teraz cokolwiek doradzić :frowning:

A co z kontrolerem USB? Jest zainstalowany poprawnie?

Czytnik jest podłączony do USB wewnątrz, więc powinien zostać zainstalowany poprawnie.

Spróbuj tak - odłącz czytnik od płyty głównej. W BIOSIE wyłącz kontroler USB (zarówno 1.1 jak i 2.0) uruchom Vistę.

Następnie restartując VISTĘ włącz na powrót w BIOSIE obsługę kontrolera USB - jak system wstanie sprawdź czy USB zostało zainstalowane poprawnie (oczywiście jeszcze bez czytnika);

Jeżeli USB będzie to wyłącz kompa, podepnij czytnik i uruchom Vistę.

Pozdrawiam

(Kramer) #7

Hm. Może spróbuję aż tak pokombinować, gdy będę miał wolny czas. Nie ma prostszego sposobu na spróbowanie ożywienia go w systemie ? :cry:

(Miwidlak) #8

Ja miałem podobnie z tym czytnikiem na XPeku więc zawsze przed instalacją systemu odłączam go od płyty i włączam dopiero wtedy kiedy system już działa z własciwymi sterownikami.

Pozdrawiam

(Wujek 15) #9

A probowales podlaczyc ten czytnik pod inne gniazdo USB ? Oczywiscie na wlaczonym komputerze..

(Kramer) #10

Ten czytnik, jest czytnikiem stałym w obudowowie, nie jest na kabelku. Dzis sprobuje kuknąć do bebechów komputera....ale jak to przelonczyc na inny port na płycie nie mam pojęcia...

(Miwidlak) #11

Jest na kabelku ale wewnątrz tak jak porty USB na obudowie - ostrożnie NIE POMYL KOLEJNOŚCI PRZEWODÓW USB (w większości przypadków jest - patrząc od lewej strony Czerwony-Biały-Zielony-Czarny).

W tym czytniku jest tak:

• 8 przewodów po 2 każdego koloru jak pisałem wyżej - odpowiada to 2 portom USB (jeden odpowiada za czytnik a drugi odpowiada za USB wyprowadzone na obudowę czytnika);

• przewody: czerwony, biały, zielony - połączone są razem - czarny jest osobno;

Sprawdź dobrze w specyfikacji płyty, które złącza na płycie są w standardzie USB 2.0

Pozdrawiam

(Kramer) #12

Rozkręciłem i nic z tego nie wiem :? przepinałem kabelki uruchamiałem system od nowa i nie wykrywał , a port usb w czytniku działa cały czas

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 19:47

Nie znalazłem do tej pory rozwiązania co zrobić z moim nieszczęsnym czytnikiem - spisałem go już na straty. A tu poprzedniej nocy pojawił się sam w systemie. Działa co prawda dużo wolniej niż na systemie XP. Ale Problem muszę powiedzieć rozwiązał się sam, zapewne Microsoft wypościł sterowniki i Vista sama wyłapała. CUD 8)