Czytnkik kart Chieftec cdr-151 sterowniki Vista

Mam pewien problem, dla mnie dość poważny (ponieważ robię dużo zdjęć) nie działa mi mój czytnik kart chieftec cdr-151… Dawniej jak instalowałem Xp czytnik kart automatycznie się instalował, oraz stacje pojawiały sie w moim komputerze do odczytu, w Viscie Home Premium która zainstalowałem, może bez przemyślenia, nie sprawdzając czy wszystkie programy z których korzystałem do tej pory będą działać poprawnie na tym cukierkowym systemie. ( A przeszedłem by być w całości legalnym ) Od kilku godzin błądzę po google szukając podobnego wątku lub sterowników ale nic mi się nie udało znaleźć. Czy może ktoś mi pomóc, naprowadzić mnie na jakieś sterowniki ? Był bym bardzo wdzięczny i mój aparat bo porcik usb nie został by zajechany na śmierć.

Pozdrawiam

Również posiadam ten czytnik kart - nie ma z nim najmniejszego problemu. Jest widziany tak jak pod XPekiem (żadnych sterowników nie instalowałem - Vista wgrała je sama).

Pozdrawiam

PS

Vista widzi go jako: stacja dysków GENERIC IC1210 (4 urządzenia - CF USB Device; MS USB Device; SM USB Device; MMC/SD USB Device)

Dostawca sterownika: Microsoft;

Data sterownika: 2006-06-21

Wersja sterownika: 6.0.6000.16386

Podpis cyfrowy: microsoft windows

Patrzyłem teraz w menadżer urządzeń i u mnie w stacji dysków jest tylko dysk twardy, mam jedno nie wykryte urządzenie i to jest właśnie ten nieszczęsny czytnik…którego jak by nie wykrywa, a pracuje. Nie wiem dlaczego Vista wykrywa mi stacje dyskietek, której jako takiej nie posiadam w tym komputerze, ale jest nadzieja że czytnik będzie działał.

Co prawda instalowałem troszkę inaczej Vistę bez formatowania, sprawdziłem Xp przez ten program sprawdzający czy Vista zainstaluje się bez problemu, i czy wszystkie programy i osprzęt będzie działał poprawianie. Program potwierdził, że wszystko będzie chodzić miodzio i mogę instalować vistę na XP (upraszczając - bo tak owo sie nie da z tego co spostrzgłem) Zainstalowałem Viste jak by na XP z nadzieją, że wszystko będzie działać skoro program to jak by potwierdził.

Okazało się inaczej - system jak by nic nie wykrył - musiałem instalować sterowniki do płyty głównej i karty muzycznej, do karty graficznej i drukarek, straciłem sporo czasu doszukując sterowników i pozostał ten nieszczęsny czytnik kart - który jest dla mnie moją “lewą ręką” :cry:

bardzo proszę o pomoc

Ściągnij sterowniki do chipsetu (Intel):

* Product: Intel® Chipset Software Installation Utility

* Release: Production

* Version: 8.1.1.1010

* Target Chipset(s)#: Q963/Q965/P965/G965

Powinno się poprawić

PS jakie stery dawałeś do płyty? od XPeka czy ściągałeś ze stronki pod Vistę?

Zainstalowałem sterowniki które polecałeś http://www.underpl.org/program-261-intel_chipset_software_installation_utility_8.1.1.1010.html pobierają je z podanego przed chwilą adresu - i nic to nie zmieniło. Nadal czytnik nie działa i istnieje nieznane urządzenie w menedżerze. :cry:

Trudno jest mi teraz cokolwiek doradzić :frowning:

A co z kontrolerem USB? Jest zainstalowany poprawnie?

Czytnik jest podłączony do USB wewnątrz, więc powinien zostać zainstalowany poprawnie.

Spróbuj tak - odłącz czytnik od płyty głównej. W BIOSIE wyłącz kontroler USB (zarówno 1.1 jak i 2.0) uruchom Vistę.

Następnie restartując VISTĘ włącz na powrót w BIOSIE obsługę kontrolera USB - jak system wstanie sprawdź czy USB zostało zainstalowane poprawnie (oczywiście jeszcze bez czytnika);

Jeżeli USB będzie to wyłącz kompa, podepnij czytnik i uruchom Vistę.

Pozdrawiam

Hm. Może spróbuję aż tak pokombinować, gdy będę miał wolny czas. Nie ma prostszego sposobu na spróbowanie ożywienia go w systemie ? :cry:

Ja miałem podobnie z tym czytnikiem na XPeku więc zawsze przed instalacją systemu odłączam go od płyty i włączam dopiero wtedy kiedy system już działa z własciwymi sterownikami.

Pozdrawiam

A probowales podlaczyc ten czytnik pod inne gniazdo USB ? Oczywiscie na wlaczonym komputerze…

Ten czytnik, jest czytnikiem stałym w obudowowie, nie jest na kabelku. Dzis sprobuje kuknąć do bebechów komputera…ale jak to przelonczyc na inny port na płycie nie mam pojęcia…

Jest na kabelku ale wewnątrz tak jak porty USB na obudowie - ostrożnie NIE POMYL KOLEJNOŚCI PRZEWODÓW USB (w większości przypadków jest - patrząc od lewej strony Czerwony-Biały-Zielony-Czarny).

W tym czytniku jest tak:

  • 8 przewodów po 2 każdego koloru jak pisałem wyżej - odpowiada to 2 portom USB (jeden odpowiada za czytnik a drugi odpowiada za USB wyprowadzone na obudowę czytnika);

  • przewody: czerwony, biały, zielony - połączone są razem - czarny jest osobno;

Sprawdź dobrze w specyfikacji płyty, które złącza na płycie są w standardzie USB 2.0

Pozdrawiam

Rozkręciłem i nic z tego nie wiem :? przepinałem kabelki uruchamiałem system od nowa i nie wykrywał , a port usb w czytniku działa cały czas

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 19:47

Nie znalazłem do tej pory rozwiązania co zrobić z moim nieszczęsnym czytnikiem - spisałem go już na straty. A tu poprzedniej nocy pojawił się sam w systemie. Działa co prawda dużo wolniej niż na systemie XP. Ale Problem muszę powiedzieć rozwiązał się sam, zapewne Microsoft wypościł sterowniki i Vista sama wyłapała. CUD 8)