Czyżby blokada karty sim?

Nurtuje mnie pewna kwestia,a mianowicie ,problem polega na tym ,iż zaktualizowałam oprogramowanie w iphon 3GS Po tym fakcie zablokowałam sobie telefon Obecnie jest już po ,naprawie’’ i działa Zmuszona jednak byłam ,do zakupu nowej karty sim ,bo stara ,która używałam od 10 lat przestała działać Może ktoś ma informacje na nurtujący mnie problem Czy możliwe ,ze Orange na sugestie Appel,mógł mi zablokować kartę sim ,czy jest to jedynie zbieg okoliczności i powinnam jednak wystąpić o wydanie wtórnika karty sim,gdyż po tylu latach mogła po prostu się zepsuć Prośba o wydanie wtórnika, wiąże się niestety z zarejestrowaniem i podaniem danych osobowych,a chciałabym tego uniknąć Na koncie starej karty sim ,mam trochę środków finansowych,więc chciałabym je ,jeśli to możliwe odzyskać Proszę o wypowiedż

m366

Kartę wpierw trzeba zarejestrować,aby dostać duplikat.

Możesz spróbować bez rejestracji ale trzeba mieć dowód zakupu tego startera.Oczywiście nie wiem czy to uznają.

Kilka lat temu w salonie Play przedstawiłem całe opakowanie od startera i paragon.Wtedy nie zażądali Dowodu Osobistego ani rejestracji.

Wymieniałem już karty w sieciach Play,Orange i Ery.

Operatorzy chcą się chyba zabezpieczyć przed nieuprawnionym użyciem cudzej karty SIM i dlatego żądają rejestracji.

m366 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

:smiley: Dobry wieczór

Poczułam się trochę, jak na lekcji języka polskiego Byłoby jednak miło,gdyby do owych wskazówek ,stosowali się tu wszyscy… :slight_smile:

Pozdrawiam m366

jeśli odzyskasz kartę to środki zostaną, bo numer abonenta/użytkownika zostanie ten sam.

Standardowo duplikat karty wydają za darmo lub za niewielką opłatą. Mi Play chciał wymienic za darmo z SIM na SIM one, Plus zmienił za darmo z SIM na USIM. Gdyby karta byłą uszkodzona to koszt wymiany to np. 12 zł w Plusie.

Wątpię. nie ma sensu dochodzić nawet. Trzeba wymienić kartę i tyle.