Czyżby cenzura dopadła DP?

Witam.

Dawno nie udzielałem się na forum, lecz DP przeglądam po parę razy dziennie. Post miałem napisać zaraz po ukazaniu się feralnego “newsa” lecz jakoś odkładałem go aż będę mieć więcej nieco czasu. Zastanawia mnie pewna rzecz, a mianowicie wyłączenie możliwości komentowania pod tym “newsem” http://www.dobreprogramy.pl/Google-walczy-o-prawa-gejow-i-lesbijek-zaczyna-od-Polski,Aktualnosc,34217.html Zastanawia mnie powód takiego postępowania… podobną praktykę można spotkać w gazeta.pl gdzie pod wieloma wiadomościami czy artykułami komentowanie po prostu jest wyłączone. Można powiedzieć że to trochę hipokryzja, DP uczestniczyły jako tako w akcji przeciwko ACTA ale już jak widać same cenzurują możliwość komentowania przy bardziej “wrażliwej” tematyce. Mam tylko nadzieje że to nie odgórne rozporządzenie lobby homoseksualnego czy google które mogłoby obawiać się niezbyt przychylnych komentarzy ;), co nie usprawiedliwia wprowadzanie cenzury. Mam też nadzieje że zostanie napisane rzeczowe wyjaśnienie bez pociągania się do zamykania/usuwania tematu :wink:

Raczej obawa redakcji o flame jaki by tam był :slight_smile:

Co innego to cenzura, a co innego brak możliwości zamieszczania komentarzy, niestety mylisz pojęcia …

Nie mylę, umyślne wyłączenie komentarzy tak by uniemożliwić dyskusje jest jawną cenzura.

Jak ma się sytuacja w Chinach ? Co innego cenzura, a co innego brak możliwości wyszukania danego tematu, brak możliwości rozmowy na wiele tematów, mylę pojęcia ? :wink:

Dziennikarz chce napisać artykuł na jakiś temat, ma zakaz od przełożonych, dziennikarz mówi ze to cenzura, oni że to nie cenzura,to tylko brak możliwości pisania na ten akurat temat :wink:

Żeby coś ocenzurować, musi to fizycznie zaistnieć, skoro tego nie ma to co zostało ocenzurowane ?? Próżnia ??

fiesta Cenzura to nie cenzura? Hipokryzja to nie hipokryzja? Ciekawa logika. Po prostu obawiano się komentarzy, więc na wszelki wypadek je wyłączono.

Dodane 12.07.2012 (Cz) 23:38

Cenzura to także brak możliwości wypowiadania się. A kto lepiej od fiesta wie jak cenzurować wypowiedzi. W końcu za coś są te ostrzeżenia.

Powiedz mi, czy samo odebranie komuś możliwości wypowiedzenia się to nie jest już cenzura ? jeśli komentowanie zostało wyłączone to z jakich powodów ? “widzimisię” ? :wink:

Żeby coś ocenzurować to musi to fizycznie zaistnieć… i zaistniało brak możliwości wypowiedzenia się pod tym tematem, mógłbyś tego bronić w ten sposób gdyby do wszystkich tematów nie można by dodawać swoich opinii a tutaj mamy tylko ten jeden ;), jakkolwiek by tego nie bronić to się nie po prostu nie da :wink:

Nie masz racji! Obecnie to się nazywa “polityka wydawnicza”, jaką stosują dosłownie wszyscy wydawcy, we wszelkich mediach, także internetowych. Spotykasz się wszak z tym codziennie i na każdym kroku.

Dobreprogramy to portal o legalnym oprogramowaniu, nie o orientacjach seksualnych. Obawiam się, że gdyby komentowania nie wyłączono, redakcja miałaby trochę roboty z usuwaniem komentarzy na ten drugi temat.

Siali flame, dyskutowali o wyższości jednej orientacji nad drugą, jedni cytowali biblię, drudzy od razu wysyłali do komory… decyzja redakcji jak najbardziej słuszna.

Po prostu z ludzi nowoczesnych wyszedł zabobon i tyle :wink:

Komentarze pod tym artykułem były dość dobry wyjaśnieniem dla wprowadzenia cenzury.

Myślę, że inaczej spojrzałbyś na sprawę z punktu widzenia osoby, która ma pozatwierdzać komentarze do tej publikacji, zastanawiać się nad tym czy któryś tekst nie jest zbyt “odważny” i słuchać skarg ludzi których mimo wszystko uraził konkretny komentarz. Nie wszystko jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

Nie mogę uwierzyć jak jedna osoba czepia się jednego artykułu w którym komentarzy nie ma. :o

Według mnie cenzura to jedno ale wyłączenie możliwości pisania komentarzy aby nie powstawały zbędne dyskusje jest raczej logiczną rzeczą. Z pewnością temat dyskusji zszedłby do kościoła, religii itp. Czy ma tutaj powstać coś w stylu komentarzy a’la wp.pl? Zobacz sobie niektóre komentarze pod artykułami. Czy tak ma być na stronie DP? Jakoś wątpię. :slight_smile:

Tak się jakoś składa, ze była możliwość komentowania tego artykułu. Poziom wypowiedzi doprowadził do wyłączenia możliwości komentowania.

I dobrze moim zdaniem. I nie chodzi mi tu, że jestem homofobem ale nieszczęściem było czytać wypowiedzi niektórych userów, którzy pisali co by zrobili gdyby ich syn przyprowadził “chłopaka” do domu.

Polecam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura

Informacja została przedstawiona. Nie masz selektywnego kasowania postów popierających jedną lub wspólne opcje.

Tutaj jako użytkownik nie dostałeś pod tym artykułem licencji na komentowanie :wink:

Boją się głosu rozsądku w komentarzach i tyle…

Chyba raczej wręcz przeciwnie, głównie chodzi o ten głos braku rozsądku …

fiesta masz rację, a chciałoby się powiedzieć, nie :slight_smile: Brak rozsądku i umiaru to doprowadza do usuwania niektórych wątków

To po prostu strach przed żywą dyskusją o tym problemie społecznym. Przy okazji brak możliwości komentowania to cenzura w najpodlejszej postaci - przedstawienie tematu tylko z jednego punktu widzenia i nie danie żadnej możliwości wypowiedzenia się.

Artykuły są bezstronne. Nie ma tu stron, punktów widzenia itd. Czysta, rzetelna informacja. Poza tym danie możliwości komentowania zrobiłoby pod tematem to samo co jest pod każdym artykułem WP. Bezsensowne dyskusje odchodzące od tematu. A tak być nie powinno.

Czasami lepiej zachowywać komentarze dla siebie.

Tak jest w wielu tematach na DP - mnóstwo komentarzy, żywa dyskusja, kłótnie - tak samo jak na WP. Jakoś to nikomu nie przeszkadza.