Czyżby dysk twardy, zaczął sypać się? [rozwiązane]

Parametr C0 i C1 to parkowanie głowic - tak ma być.

gdzie C0, to niby ,awaryjne, parkowanie, ale do końca tak nie jest.

Na pewno na to dysk nie padnie - parametry nie krytyczne

Do tej pory, od zawsze wyłączałem komputer normalnie.

No dobra, dzięki za informację. Będę sprawdzał stan dysku, co kilka tygodni. Program HD Tune Pro, nadaje się do monitorowania dysku?

Tak

Witam,
Od 4 dni, z dyskiem było wszystko ok, po wyzerowaniu go.
Dziś wróciłem do gry Warface, po dość długiej przerwie. Niestety, ale po włączeniu gry - meczu, było słychać, że dysk wyłączył się. Powtórka z tego, co pisałem na początku. Jedynie restart komputera pomógł. Program HD Tune Pro nie wykazuje błędów.
Chyba nie mam co liczyć, że będę grać. Wymiana dysku, czeka mnie.

Przy okazji sprawdziłem “tryb gry” w Win10. Jakiś czas temu czytałem, że gra Warface jest wspierania, przez wspomniany tryb. Po włączeniu gry, z tym trybem, były opóźnienia, które uniemożliwiały grę. Wyłączając tryb gry, gra momentalnie stała się płynna.

PawelOS, standardowo pokaż screena z HD Tune Pro z zakładki Health zobaczę co tym razem mu dolega.

Pozdrawiam!

Ze smart wynika, że jest OK - ale nie zawsze tak jest i patrząc na czas pracy może być różnie.

Trzeba drugi sprawny dysk + świeży system + ewentualnie stery do chipsetu i test.

Dzięki. W takim razie, nic więcej nie kombinuję, a kupię nowy dysk.

Zaktualizowałem dziś Win10 do wersji 15063.230. Po aktualizacji, system działał bardzo dobrze. Po restarcie Windowsa, przeglądarka, a raczej przeglądarki, nie chciały włączyć się - zawieszały system.
Sprawdziłem dysk programem HD Tune Pro, zakładka Health. ID (C5) informuje mnie o błędzie.
Teraz zastanawiam się, czy to wina cholernego Windowsa 10, czy może samego dysku.

No to nie ma się co zastanawiać, tylko nowy.