Czyzby spalona plyta glowna?

(Matikozak28) #1

Witam

Przez ostatnie kilka ostatnich dni nie mam komputera... zaczeło się od tego że: mama zabrała mi pamięć od komputera a pozniej dala mojemu bratu ktory ma 7 lat.... pamiec wlozyl dobrze.... ale po 5 minutach ze srodka komputera zaczynalo śmierdzieć... na plycie nie widze zadnego spalenia... dokladnie slysze ze komputer sie caly czas resetuje i nie czyta monitora (wkladalem tez 2 karte graficzna ale monitor nie reaguje)... wiec co moze byc?? Mam Intel socket 775 plyte ConRoe 954G-DVI ... prosze o pomoc co moglo sie stac i co bylo tego przczyna? jaka plyte glowna do 250 zl moge dobra kupic? z gory thx. pozdro

(Wieslaw Socha) #2

Jaki zasilacz? Kondensatory na płycie nie są wypukłe?

(system) #3

pożycz od kogoś zasilacz(firmowy) i sprawdź co poszło :slight_smile:

(Rastko1) #4

Po prostu podmieniaj części i w ten o to sposób prosty dojdziesz do ładu co sie zepsuło

(Matikozak28) #5

suchy123 : Kondensatory na płycie głównej nie są wypukłe a powinny być??

rafal92 : Czesci podmienialem... np. Karta Graficzna, Procesor, Wentylator...

Jakob92 : Nie sprawdzalem zasilacza a to moze byc tego wina???

Jutro zaniose caly komputer do naprawy ze wszystkimi czesciami czekam na inne odpowiedzi

(Rastko1) #6

No to podmień płyte główną może to ona siadła

(Technik Elektro) #7

odpal samą płytę bez proca, pamięci karty graficznej... dotknij mostka (chipsetu) jeśli się nagrzewa to płyta jest spalona.

(Matikozak28) #8

rafal92 : ale zobacz... na karcie graficznej nie chodzi obraz... na zintegrowanej tak samo...

technik_elektro : zaraz to zrobie i odpowiem ktos jeszcze moze pomoze ma inne pomysly?

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 17:50

suchy123 : gdzie sprawdzic jaki mam zasilacz??

(Kubakuderski) #9

otworz bude....masz na zasilaczu napisane

(Matikozak28) #10

nie wiem ale chyba to jest to...: Deer Model: DR-8400BTX

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 18:08

Oczywiscie wymienialem pamiec lecz to nie jest wina tego bo pamiec chodzi dobrze.... czuje ze cos z plyta albo zasilaczem powinno byc... juz sprawdzam z tym chipsetem... czy sie grzeje czy nie....

(Rastko1) #11

według mnie to płyta padła, jeśli możesz to pożycz od kogoś płyte główną i sprawdź bo jeśli nawet na integrze i na zewnętrznej karcie graficznej nie wyświetla obraz to dziwne

(Matikozak28) #12

A tam nie bede sie juz meczył... jutro zaniose caly do warsztatu i odpisze wszystkim co sie stalo... itd...

(Monczkin) #13

[color=greenPopraw błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni.

Inaczej wyciągnę konsekwencje.