Czyzby spalona plyta glowna?

Witam

Przez ostatnie kilka ostatnich dni nie mam komputera… zaczeło się od tego że: mama zabrała mi pamięć od komputera a pozniej dala mojemu bratu ktory ma 7 lat… pamiec wlozyl dobrze… ale po 5 minutach ze srodka komputera zaczynalo śmierdzieć… na plycie nie widze zadnego spalenia… dokladnie slysze ze komputer sie caly czas resetuje i nie czyta monitora (wkladalem tez 2 karte graficzna ale monitor nie reaguje)… wiec co moze byc?? Mam Intel socket 775 plyte ConRoe 954G-DVI … prosze o pomoc co moglo sie stac i co bylo tego przczyna? jaka plyte glowna do 250 zl moge dobra kupic? z gory thx. pozdro

Jaki zasilacz? Kondensatory na płycie nie są wypukłe?

pożycz od kogoś zasilacz(firmowy) i sprawdź co poszło :slight_smile:

Po prostu podmieniaj części i w ten o to sposób prosty dojdziesz do ładu co sie zepsuło

suchy123 : Kondensatory na płycie głównej nie są wypukłe a powinny być??

rafal92 : Czesci podmienialem… np. Karta Graficzna, Procesor, Wentylator…

Jakob92 : Nie sprawdzalem zasilacza a to moze byc tego wina???

Jutro zaniose caly komputer do naprawy ze wszystkimi czesciami czekam na inne odpowiedzi

No to podmień płyte główną może to ona siadła

odpal samą płytę bez proca, pamięci karty graficznej… dotknij mostka (chipsetu) jeśli się nagrzewa to płyta jest spalona.

rafal92 : ale zobacz… na karcie graficznej nie chodzi obraz… na zintegrowanej tak samo…

technik_elektro : zaraz to zrobie i odpowiem ktos jeszcze moze pomoze ma inne pomysly?

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 17:50

suchy123 : gdzie sprawdzic jaki mam zasilacz??

otworz bude…masz na zasilaczu napisane

nie wiem ale chyba to jest to…: Deer Model: DR-8400BTX

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 18:08

Oczywiscie wymienialem pamiec lecz to nie jest wina tego bo pamiec chodzi dobrze… czuje ze cos z plyta albo zasilaczem powinno byc… juz sprawdzam z tym chipsetem… czy sie grzeje czy nie…

według mnie to płyta padła, jeśli możesz to pożycz od kogoś płyte główną i sprawdź bo jeśli nawet na integrze i na zewnętrznej karcie graficznej nie wyświetla obraz to dziwne

A tam nie bede sie juz meczył… jutro zaniose caly do warsztatu i odpisze wszystkim co sie stalo… itd…

[color=greenPopraw błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni.

Inaczej wyciągnę konsekwencje.