Czyżby został przegrzany układ graficzny?

Witam.

Mam kartę Gigabyte GF9600GT 512MB 256bit DDR3 wersja orginal OC !!

Ona ma orginalne zegary :

Standard 2D Procesor graficzny: 450MHz , Shader 1200MHz , Pamięć 750MHz

Low-Power 3D Procesor graficzny 720MHz , Shader 1800MHz , Pamięć 1002MHz

I teraz tak miałem taki programik MSI A… (coś tam) i podkręciłem trochę tylko niepamiętam co chyba pamięc i dałem na save i zrobiły mi sie artefy nic niewidziałem dałem reset.

I teraz pytanie czy mogło dojść do uszkodzenia karty graficznej ??

Jak dać z powrotem na te Low-Power 3D ???

Włączając komputer naciskaj klawisz f8 aby awaryjnie uruchomić windowsa. wejdź w start>uruchom> i wpisz msconfig wejdz w zakladke uruchamianie i odznacz ten program msi afterburner i daj ok. uruhcom ponownie komputer i wszystko powinno juz działać, o ile nie została uszkodzona karta graficzna, ale to już zobaczysz podczas uruchamiania systemu.

ale jak zrestartowałem komputer to wszystko wróciło do normy . Ja się pytam czy mogło dojść do przgrzania ??

skoro działa to nie :slight_smile:

zrobiłeś reset to taktowania powróciły do fabrycznych ustawień.Po prostu za dużo podkręciłeś, najlepiej stopniowo podnosić zegary przykładowo o 10MHz i mieć włączony program MSI Kombustor http://www.benchmark.pl/sterowniki/plik … 26534.html podkręcać kartę stopniowo jak pojawią się artefakty w oknie programu to zmniejszyć o kilka MHz taktowanie.nie zaznaczaj opcji apply owerclocking at system startup.a zapisany profil uaktywniaj tylko na czas jak będziesz w coś grał żeby nie męczyć karty non stop bo w końcu może się zepsuć

aha dziękuje :stuck_out_tongue: a jak ustawić te 3d ???/

@djosdanielos

jak ja bym miał podkręcać co 10MHz to zajeło by mi to nie godzine łącznie z napieciami etc a parę dni…

najlepiej co 50-100MHz podkręcać w zależności czy to CPU czy GPU.

tak jest poprostu szybciej…

w riva tuner znalazłem opcję tego 3D czyli orginalnie jak karta miała bo ta karta graficzna ma orginalnie OC wykonane