D link 524 i gadu gadu

Witam.

Mam bardzo dziwny problem. Otóż mam w domu internet od dostawcy lokalnego więc istnieje sieć lokalna. Dopóki miałem internet tylko przez kabel prosto od dostawcy do komputera było wszystko OK. Ale kupiłem laptop i router D link 524 żeby móc podzielić łącze i mieć internet w komputerze domowym przez kabel a do laptopa przez wi - fi. I po skonfigurowaniu go zgodnie z instrukcją wszystko działa tylko że gadu gadu mi zrywa połączenie z serwerem co kilka minut po czym znów działa. Wygląda to jak reset serwera. Miałem już zainstalowane 2 wersje gadu a teraz mam gadu na tlenie i dalej to jest. Skype działa bez zarzutów. Co to może być bo moim zdaniem to jest bardzo dziwny problem a jeśli znów wypnę router i włożę kabel od dostawcy internetu do komputera to wszystko działa bez zarzutów.

Po prostu musisz zrezygnować z jednego połączenia jeśli chcesz używać gadu gadu :slight_smile:

mimo wszystko wolałbym mieć na dwóch ;p

To trudno powiedzieć najlepiej to skonsultuj sie z adminem może on cosś poradzi oczywiście adminem twojej sieci :slight_smile:

Ostatnio padu-padu często… pada , więc może to być tylko zbieg okoliczności z tym przełączaniem kabelka…

Rozmawiałem z adminem i on sugeruje że to nic od nich a co do tego że gadu często pada to też nie może być to bo co 2 - 3 minuty przecież to się nie dzieje a ja właśnie tak mam a po za tym jak włożę kabel od dostawcy prosto do kompa pomijając router to chodzi bez zarzutów.

Może masz coś źle skonfigurowane na routerze… ja mam ten sam model routera i mi działa gg na wszystkich trzech komputerach :lol:

ja konfigurowalem to tylko wedlug instrukcji tzn uruchomilem kreatora , wybralem godzine, dynamiczne IP , sklonowalem mc adres, wpisalme kodowanie i haslo i to wszystko … może coś więcej jeszcze trzeba skonfigurować?

Jak wróce do Szczecina to zapodam ci screeny pokazujące konfiguracje u mnie i zrobisz najwyżej tak samo i sprawdzisz czy zadziała :wink: