D-Link 604 blokowanie p2p (emule) :|

Witam wszystkich uzytkownikow forum. Mam taki problem bo kumpel z mieszkania nie bardzo chce przestac sciagac z emule i chcialbym mu to troszke utrudnic…wiem ze na bank da sie to zrobic na routerze jakim dysponuje …tylko jak ?? jakie porty zablokowac ?? Z gory dziekuje za odpowiedz i prosze o nie odsylanie mnie do tematow archiwalnych … pozdrawiam

zainteresuj się funkcja QoS w swoim routerze…

a mozna troche jasniej ?? bo jak narazie udalo mi sie zablokowac tego emulka ale kosztem grania przez neta :cry: byBbym bardzo wdzieczny jakbys rozwinal swoja wypowiedz :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/QoS

szukaj takiej opcji w swoim routerze…

przepatrzylem wszysko i nic nie udalo mi sie znalesc na tym d-linku o QoS … nie mozesz mi po prostu napisac jakie porty mam zablokowac zeby ten baran nie sciagal z tego osla w dzien?? wiem ze takie blokowanie jest niezgodne z prawem ale przeciez pozwole mu na sciaganie np. o 24…zeby nie obciazal lacza ;D

z reguły emule używa portów 4661 - tcp i 4671 - udp, tak przynajmniej było w starej wersji, zablokuj porty, bo szczerze wątpię byś mógł zrealizować na tym routerku blokowanie po nagłówkach pakietow :slight_smile:

blokowanie portów nie jest nie zgodne z prawem , to powszechnie stosowana praktyka przez adminów…

CKU po pierwsze to ruoter jest u mnie w domu a ten “zasysacz” mieszka ze mna w mieszkaniu … a slavo i tu sie mylisz …temu lolcowi o ile dobrze pamietam osil smigal na 28881 tcp i udp 15078 i po zablokowaniu w/w portów nadal sie laczyl …wiec za racji tego ze on nie gra w multi …( ja tak ale sie poswiece) zablokowalem wszystko od 1024 do 60 tysiecy cos tam i problem z glowy … chodzi wszystko oprocz p2p i multi :smiley:

nie_wiem dlatego napisałem, że tak było w starej wersji emule

Dzis kumpel cos tam sapal ze mu sie zaden p2p nie chce laczyc i strasznie mnie denerwowal wiec pokombinowalem troche i prosze laczyc sie laczy ale nic nie sciaga tylko wysyla ;D a btw duzo bylo by roboty z postawieniem serwera na linuksie ?? chodzi mi o zainstalowanie go na moim kompie i podzieleniem tego lacza ?? a i czy dalo by sie zrobic 2 systemy tzn linux i xp ??

roboty jest na 30min… a dostajesz server z QoS i bajerami…

da radę 2 systemu ale nie będą one mogły być jednocześnie uruchomione…

kup komputer klasy 400-500mHz , 64 ramu,dysk do 2gb i styknie na server…

to w koncu na jakim kompie mam ten serwer zrobic ??? na swoim ?? czy bede musial kupic jakiegos slabiaka ?? a i jaki linux najlepiej wybrac ???

na router tylko DEBIAN, albo SLACK :slight_smile: