D-Link DI-524 a łącze 50Mb/s


(Patryk94) #1

Witam. Od dzisiaj posiadam internet 50Mb/s (5Mb/s wysyłanie). Niestety, kiedy zrobie test na stronie http://speedtest.net/ transfer pobierania obcina się o ponad 10Mb/s. Oczywiście jest to testowane przez podłączenie routerem.

:arrow: http://www.speedtest.net/result/927263254.png

Kiedy zrobie test przy podłączeniu bezpośrednio z modemem, prędkość sięga do 50Mb/s. Sądze, że być może jest to wina routera. Od kilku lat posiadam D-Link DI-524. I tutaj mam do Was pytanie. Czy router ten przepuści całą przepustowość łącza? Jeżeli nie to, co polecacie?

Pozdrawiam :wink:


(Łukasz14) #2

Squall2008 , co do routera musisz kupić teraz jakiś z obsługą sieci "N".

Ja polecam Ci tego: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... R_600.html

Ale poczekaj na opinię innych userów. Niestety sam mam router z siecią b/g. Ale u znajomego ten router powyżej sprawdza się dobrze :slight_smile:


(skrzek) #3

używałem tego D-Linka na łączu UPC 30MBps i na modemi było ok.

na routerze przez Lan było 20 kilka MBps, a po wifi oscylowała ok 15-17MBps.

stwierdziłem, że takie łącze nie jest mi potrzebne aktualnie używam UPC 15MBps, zmieniłem też router (na "N"), ale nie będę polecał bo nie był testowany nałączu szybszym niż 15MBps.


(Golden Finger) #4

Squall2008 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.


(Patryk94) #5

Wiem, również do dzisiaj posiadałem 30Mb/s i przechodziło 30mbs, jednak jestem ciekawy czy przy 50Mb/s również przepuści. Chodzi mi konkretnie czy przejdzie ta prędkość po kablu z routera do pc.


(Woytasmi) #6

Jak już chcesz kupić sobie tani router w standardzie N - jaknajbardziej do tak szybkiego łącza to pamiętaj, że odbiornik też powinien być w tym standardzie - w innym wypadku wymiana routera może nie pomóc.

Ja jako zamiennik D-linka proponuję TP-Linka - jest bardziej niezawodny i ma więcej ustawień http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr7 ... 57294.html


(Patryk94) #7

Ok, kupiłem już DIR-600 i wszystko pięknie śmiga

927775970.png

Pozdrawiam


(skrzek) #8

powiedz mi jeszcze za pomocą czego masz połączenie w trakcie tego testu???

LAN, czy WiFi???