D-Link di-524 migają wszystkie kontrolki

Witam,

Mam problem z routerem D-Link di-524 W routerze migają wszystkie kontrolki. Nie można połączyć się ze stroną konfiguracyjną ponieważ po podłączeniu kabla do wejścia Lan i komputera połączenie nie jest wykrywane. Nie można również go zresetować. Przy resetowaniu użyłem różnych sposobów od przytrzymywania przycisku na kilka - kilkanaście sekund po trzymanie przycisku przy włączonym routerem odcięcia zasilania i podłączenia z powrotem przy dalej trzymanym przycisku. Co należy zrobić w takim wypadku?

Świecić się powinno co najmniej 5 kontrolek od lewej. Sprawdź pewność połączeń kablowych WAN i LAN, a także w komputerze, w Menadżerze Urządzeń, czy zainstalowana jest prawidłowo karta Ethernet. Potem:

  • Uruchom zasilanie routera z sieci 230V i włącz wszystkie urządzenia, modem, komputer itp.

  • zresetuj igłą/szpilką w otworku z tyłu ustawienia routera

  • poczekaj pół minuty i wpisz w przeglądarce (najlepiej w IE) adres http://192.168.0.1

Taka jest normalna procedura przy sprawnym sprzęcie. Jeśli coś się z tym opisem nie zgadza, to router jest uszkodzony.

Najprostszym sposobem będzie zakup nowego urządzenia. Jak już wypróbowałeś wszelkie domowe sposoby resetowania, to może oznaczać albo uszkodzenie ROMu, albo jakiś innych komponentów. Kiedyś moim znajomym ten model albo podobny też zaczął błyskać i po jednej próbie resetu na chwilę przestał. Po krótkiej chwili niestety powrócił do robienia dyskoteki. J

PS.

Przycisk resetu trzyma się przynajmniej przez 30 sekund, aby zadziałał poprawnie.