D-Link DI-624+ blokowanie p2p etc

Simka , otoz cos mi nie działa wyszukiwarka wiec zakładam temat

Powiedzcie mi jak poblokowac programy p2p uzytkownikom sieci lub ewentualnie przydzielic im transfer bo mnie juz to męczy blokowanie całej sieci i brak mozliwosci pracy :confused:

Mam 3 komputery podłączone do tego routera. Jeden pzewodowo dwa bez przewodowo. No i tym dwum komputerom ktore sa podłączone bezprzewodowo chciałbym poblokowac p2p ,emule , bearshare , torrenty itp

wszystko co mozliwe

a jak sie nie da to chociaz ograniczyc w sposob taki ze bede mogł przydzielac predkosc pobierania tym dwum komputerom.

Aha i jeszcze jedno . mysle ze nie łamie w tym momecie regulaminu

Po podłączeniu sie programem emule do serwera i pobraniu pliku od kolegi ktory był jego własnoscią (miał do niego prawa gdyz był osoba ktora zrobiła zawartosc tego pliku) i zajmował troche mb, router rozłaczałsie po kilkunastu minutach pracy, nie wiem jak to zlikwidowac bo resetowanie routera co jakis czas jest niestety męczące i jak mozecie to powiedzcie mi jak zrobic aby uzywając routera miec na emule high id ? bo po podłączeniu sie do serwera tym programem wyskakuje całyczas low id :expressionless:

Jezeli juz podobny temat był to najmocniej przepraszam ale jak wyzej poisałem cos nie działa mi wyszukiwarka i nie wiem czemu oraz prosze o nie usowanie tego topiku poniewaz jest mi bardzo potrzebna odpowiedz w tym temacie .

Bardzo dziękuje

Ps.: ja mozna by było to prosze o wytłumaczenie “łopatologiczne” poniewaz ja wtym jestem laikiem

przede wszytkim QoS musisz zastosowac na poszczegolne IP.

do tego musisz recznie przypidac IP kazdemu lapkowi!. mozesz w tym ruteru ustawic QoS tylko do mauala trzeba luknac jak to zrobic.

innego sposobu na takim skromnym sprzecie nie widze.

lun inne rozwiaznie

zastosowac program nimbus. ludzie go sobie chwala! tylko nie wime jak to zrobic skoro u ciebie serverkiem jest ruter

pozdrawiam

Na routerze nic nie poblokujesz bo programy P2P mogą działać na każdym porcie. Do tego jest potrzebne filtrowanie pakietów czego oczywiście routery nie posiadają, tak samo jak nie posiadają opcji przydzielania transferów, router przydziela transfer po równo w zależności od podłączonych użytkowników.

Router to tylko taki trójnik i stabilizator żę tak powiem pasma przydzielonego danemu komputerowi. To nie serwer z nieograniczonymi możliwościami.

Do tego co potrzebujesz potrzeba serwera a nie tylko punktu dostępowego w postaci routera. Serwer na linuxie bądź użycie systemu mikrotik.

polecam dystrybucje IPCOp

@PaPuX

a co z QoS? nie da rady??

totalna bzdura… sorry

routery z założenia sa urzadzeniami sieciowymi do wymiany pakietów między sieciami. Opcja filtrowania to normalna opcja routera… chyba kazdy router posiada opcje filtrowania pakietów… chyba, że działasz na jakims słabym routerze…

co do przydzielania szerokości pasma… to pośrednio masz racje tyle, że część routerów ma coś takiego w opcjach QoS, ze przypisane sa maksymalne szerokości pasna na odpowiednie porty routera… ale jak powiedzialem - niektóre. Standardowo router dzieli ruch mniej więcej po tyle samo dla każdego portu, ale zmiana w QoS umożliwia dostosowanie prędkości na każdym porcie switcha.

bodajże ten router linksysa ma taka opcję:

i kilka z routerow Netgear’a…

TU