D-link DSL-2750U trup po próbie wgrania firmeware

Witam!

Kupiłem router D-link DSL-2750U, który wygląda tak:

8391145300_1331306887.jpg

Obejrzałem funkcje, nie znalazłem funkcji zmiany portu interfejsu http, oraz QoS (mimo że w informacji o produkcie była ta funkcja podana) więc postanowiłem poszukać aktualizacji firmeware. Niestety nie znalazłem, więc zdesperowany chciałem wgrać dokładnie tą samą wersje Firmeware. Pobrałem ją. Wgrywałem poprzez kabel LAN i interfejs webowy. Pasek postępu dotarł do końca i … paliła się tylko dioda od WiFi, reszta zgasła. Po paru chwilach odłączyłem go od prądu bo brak reakcji… po podłączeniu, zero… zero diod. Nic się nie świeci, przycisk reset, przytrzymywanie, włączanie routera z przytrzymanym przyciskiem też zero…

Poszukałem, poczytałem, ustawiłem na sztywno 192.168.1.2 / 255.255.255.0, próbowałem udać się na 192.168.1.1 - i nic. Program tiupgrade.exe też go nie wykrywa.

Po podłączeniu do PC - dioda od interfejsu LAN nie świeci się. DHCP nie działa. Po ustawieniach sztywnych i próbie pingowania na 192.168.1.1 otrzymuje:

2128740500_1331307218_thumb.jpg

I co teraz robić? Mam plombę na nim więc nie mogę go rozebrać by zrobić oględziny i ewentualnie programować go ręcznie. Może jakiś program czy jakiś pomysł? Chciałbym go dziś odpalić a nie czekać dwa tygodnie aż dostanę go z naprawy.

Firmeware pobrane stąd: ftp://ftp.d-link.ru/pub/ADSL/DSL-2750U/Firmware/1.0.10/

Czyli dokładnie do tego modelu,

Pragnę dodać że ten model jest jakimś ewenementem bo na polskiej jak i globalnej stronie d-linka nie występuje ten typ (Tylko w innej obudowie - a także firmeware do niego jest większe)

W połączeniu sieciowym widać jak nie odbiera, a tylko komputer wysyła pakiety w strone routera,

jak nie żyje i nie możesz go otworzyć (co i tak nic by nie dało) oddaj go na gwarancje, zawsze możesz powiedzieć że wcale nie działał;p

Jak to by nie dało… mam programator JTAG a w środku jest złącze JTAG, już wiele routerów tak uratowałem, w tym swojego D-link G624T. Wgrałbym mu oprogramowanie innym interfejsem.

Mnie chodzi o sposoby poratowania bez rozbierania (bo plomba jest).

Już oddałem go.

A to wybacz, wziąłem ciebie za laika, niestety nigdzie nie znalazłem info na temat jakiegoś hard resetu przywracającego pierwotną wersje firmeware, wiec tylko serwis może pomóc.

Reset nic nie pomorze - bo aby pomógł router musiałby mieć coś na kształt Dual Bios - jak w płytach głownych, po to aby z jednej kości do drugiej skopiowało się oprogramowanie.

W takich sytuacjach używa się złącza JTAG wewnątrz urządzenia (jeżeli takie posiada), większość urządzeń tego typu np. dekodery etc. posiadają je (Czasem piny są nie wlutowane do PCB). W innych przypadkach można się ratować złączem USB i tak dalej…

W przypadku starszych modeli D-linka (moja ulubiona firma :smiley: ) przy wgranym uszkodzonym firmeware można wgrać je ponownie poprzez złącze ethernet przy pomocy TFTPD, a jak się jest szczęściarzem to i poprzez “awaryjny interfejs” na stronie routera.

Biorąc pod uwagę że mam na niego gwarancje, to na takową oddałem :D, gdyby nie było plomby… :wink: