D-Link DSL-G604T problem z ADSL

Witam !!

Mam problem z tym routerem, zrywa połączenie od razy po połączeniu sie tzn. dioda ADSL miga chwile, później sie świeci ciągle i sie w łączy, ale to połączenie trwa chwilę, bo dioda po 3 sekundach znowu zaczyna miga i połączenie sie zrywa i tak cały czas. Problemu nie ma na modenie ZXDSL, na którym teraz pracuję. Router kupiłem na allegro i był używany. Dodam jeszcze, że aktualizowałem software do najnowszego i nie pomogło. Konfigurację też wykonałem raczej prawidłowo. Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam Gumis0303

P.S. Na routerze Sweex było wszystko w porządku

Czyli sam wskazałeś na wadliwy router . Spróbuj mu zrobić Hard Reset i/lub przywrócić do ustawień fabrycznych.

już to robiłem i nie pomogło, ale zgłosiłem router do reklamacji

Byłem z tym routerem u brata co ma netie i router działał bardzo dobrze, wykrył synchro. adsl bez problemu, a u mnie na neo wykrywa co jakiś czas i po 3-5 sekundach ją traci. Próbowałem na krótko od gniazda tel. bo myślałem, że może coś z kablem jest, ale i to nie pomogło. Wszytko inne działa tylko to “/cenzura/” nie chce. Jakieś sugestie?

Już sobie poradziłem. Temat do zamknięcia

Miałem podobny problem u klientki. Router nie synchronizował się, migająca dioda ADSL. Przyjechali panowie z neostrady i stwierdzili, że router do wymiany. Wcześniej tam działał prawidłowo. Modem ADSL, Livebox, i inny router działał na tej linii, DSL-G604T nie chciał. Wystarczyło w konfiguracji routera ustawić “Advenced->ADSL ( Modulation Type G.DMT )” i ruszył. Wcześniej było Multi-mode. Router Sprawny, niektóre model nie chcą się synchronizować na innych ustawieniach. Post stary, ale wielu ludzi ma problem z konfiguracją tego modelu pod neostrade mam nadzieję, że pomogłem.

Reszta ustawień:

VPI: 0

VCI: 35

Virtual Circut: Enabled

WAN Settings: PPPoE/PPPoA

Connection Type: PPPoA VC-Mux

Default Route: Enabled

NAT: Enabled

IP Control: Dynamic IP

Service Category: UBR