D-Link DWM-222 i Orange

Czołem
Problem z internetem mobilnym.
Laptop na nim W7 i dwa Linuxy, internet mobilny (Orange) działał bez problemu na wszystkich systemach do wtorkowej awarii (noc 8 na 9).
Od tego czasu nie mogę połączyć się normalnie z siecią, modem nie “widzi” jej.
Za to znalazłem “myk”, wyjmuję modem z komp, zamieniam na karetę innego operatora (Plus), łączę się z siecią, rozłączam,zamieniam kartę ponownie na Orange i mogę bez problemu połączyć się z internetem.
Niestety jeśli wyłączę/uśpię komputer to znów modem nie widzi sieci Orange i trzeba “myk” powtórzyć.
Na obu linuksach modem nie łączy z Orange i “myk” nie działa.
Czy wymiana karty operatora dokonuje jakiegoś “głębszego” resetu ustawień modemu…?
Jakieś pomysły?

Czy modem w swojej aplikacji lub jeśli ustawia się go przez przeglądarkę internetową pokazuje jakieś komunikaty o błędach na karcie Orange? Czy na karcie Plus-a jak uśpisz bądź wyłączysz laptopa to samo się dzieje z modemem?

Nie ma żadnych błędów (Orange) aplikacja widzi kartę, inicjuje, “wyszukanie sieci”…i tyle, natomiast jak przestawię Z LTE na UMTS to widzi i rozpoznaje sieć, po “połącz” następuje “rejestracja w sieci” po minucie przerywa i próbuje ponownie, ale bez rezultatu, nie łączy.

Co do karty Z Plus nie ma takiego problemu.


Na Linux wogóle nie widzi sieci, dioda nie zmienia koloru (tak jak to się dzieje na W7 )

To skoro na karcie Plusa nie ma problemó∑ to bym zaczął od wymiany karty SiM Orange. Najwyraźniej uszkodzona. Nawet jeśli w telefonie/smartfonie działą to nie p[owinno byc takich rzeczy. W smartfonie jest inne oprogramowanie i może karta SiM działać inaczej.

Nie mówię o żadnym smartfonie, tytułowy modem podpinam do laptopa.

Przeczytaj dokładnie co napisałem, a nie co chcesz przeczytać.

Chyba masz rację, trochę mnie myli że “w sumie to niby działa” ;), z niej właśnie piszę.
Zaczną od wymiany karty.
Dzięki.

Pamiętaj, że w Orange wymiana karty jest płatna podajże na abonament 25 zł, a w prePaod nie wiem.

1 polubienie

Tak wiem, to już 3 lub 4 karta :slight_smile:

Co ile wymieniasz?

Ta którą mam teraz ma już grubo ponad rok, wcześniej padły mi dwie pod rząd.

Od roku może półtora Orange daje nowe bez PINowe karty i oddzielne do internetu tylko o te oddzielne trzeba się prosić od kogoś ogarniętego w salonie lub na infolinii

Tak, na Orange mam tylko internet.

Zresztą w Plusie też dają bezPINowe.

Orange dopiero od nie dawna jak wspomniałem. Karta SIM do internetu nie ma w sobie aktywnych połączeń głosowych.

No nie bardzo z tymi połączeniami głosowymi, raz miałem połączenie na tą kartę z jakąś ofertą.

1 polubienie

Rozumiesz co ja piszę? Sa oddzielne karty SIM do internetu bez połączeń głosowych, ale wątpię, ze Orange takie w ogóle ma. T-Mobile takie ma i PLAY.

Zapytaj na infolinii w dziale technicznym.

A to nie jest tak że karta jest jedna, a oni uruchamiają konkretne usługi na tej karcie? Mam tam internet od 12 lat i pierwsze słyszę żeby były karty tylko do internetu.

Ja też nie, ale odkąd mam T-Mobile dom,owy bez limitu danych to wiem, że takie są, ale nie wszyscy operatorzy je maja bo to dodatkowe koszta. Orange w tych kwestiach kocha się wybijać i nie iść za nowymi technologiami.

Będę pytał, dzięki za info. Jak coś będę wiedział nowego, to dam znać.