D-Link DWR-116 z Huawei E3372-H wolny internet

Cześć,
Posiadam router D-Link DWR-116 z modemem Huawei E3372-H, mój problem polega na tym iż prędkość internetu na podłączonym kablem do tego routera komputera stacjonarnego (na Wi-Fi to samo) nie przekracza 2Mb/s. W ustawieniach routera mam napisane, że moc sygnału sieci komórkowej jest MAX, połączenie ustawione na WCDMA/HSDPA oraz na profil Orange. Firmware niestety nieoficjalny nie istnieje, wgrałem najnowszy firmware od D-Linka, wersje europejską bez Brandu. Gdy przełożę swoją kartę do mobilnego routera Airbox 2 od Orange nagle mam 40Mb/s szybkość downloadu w tym samym miejscu.
Proszę o pomoc jak zwiększyć szybkość na tym routerze, wkurza mnie to strasznie bo potrzebuje routera na stałe, a nie włączać non stop Airboxa, który nie ma anteny do Wi-FI, przez co ma dużo gorszy zasięg niż D-Link. Bawiłem się ustawieniami, ale nic to w sumie nie dało.
Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

Dlaczego korzystasz z opcji " WCDMA/HSDPA"?
Modem, który wykorzystujesz powinien umożliwiać dostęp LTE.
2 Mbps w trybie 3G jest dosyć standardowym wynikiem, zwłaszcza przy obciążonym nadajniku.

Wiesz owszem 2Mb byłoby normalne, gdyby nie fakt że na Airboxie po przełożeniu karty SIM nawet w godzinach wzmożonego ruchu sieciowego mam od 20-30Mb/s :confused:
Mam takie ustawienia dotyczące sieci:

Na auto taki sam problem, może wersja 1.06b2 rozwiązuje to (masz datę 2015, a na stronie podają że beta jest z 2016).

Na auto to samo, wgrałem nowsze i niestety to samo… Gdy mam modem w komputer wpięty mam 20Mbs

1 polubienie