D3d czy openGL do gier/ filmow

prosze o pomoc…

posiadam

Ati radeon hd3870

i teraz nie wiem bo w grach mialem zawsze ustawione openGL

a kupilem nowy monitor ACER h233H 23"

i teraz pytanie brzmi tak: Co lepiej miec w grach d3d czy openGL zalezy mi na fps teraz w counter strike mam po 50 to jest dosc malo, przed zmianą miałem 100 ciągle ( ustawione teraz na d3d )

prawie wszystkie gry korzystają ze sprzętowego wsparcia directX a nie open gl.

nie rozumiem co przez to myslisz

mam dziwną rzecz gdy ustawie sobie d3d to mam na pełen ekran wszystko dobrze

gdy ustawie w cs’ie na openGL to mam taki jakby zawijas…

ekran się zmniejsza z kazdej strony po ~2 cm moze 3 oczywiscie na to kliknac sie nie da bo myszka tam nie dochodzi

i nie widze paska narzędzi co mam zrobić prosze o pomoc.

A to dlatego że po zmianie na OpenGL zmienia się rozdzielczość ekranu pewnie w twoim przypadku na najniższą i dlatego jest więcej FPS’ów. Porównaj FPS’y na tych samych rozdzielczościach przy DirecXie i OpenGL i wybierz co ci bardziej odpowiada.

tylko ze niestety w counter strike nie mam do wyboru DirecXie tylko d3d i openGL

no chyba ze direcX to jest d3d no to zaje*** faila.

Tak d3d to DirectX, kiedyś znany pod nazwą Direct3D.

ale mam wlasnie ta dziwna rzecz

jak mam na max czyli 1920x1080 ( moze zle napisalem rozdzielczosc trudno )

i ustawione d3d to wszystko widze normalnie i jest spoko tylko fps nie zadowala ( o dziwo w grze guildwars duzo lepsza grafika, duzo lepsze wymagania mam po 120 fps ciągle no czasem zmniejsza się ale nie az tak jak w cs )

gdy ustawie na open GL to mi się zmniejsza o 2 cm z tej i z tej oczywisice robilem reboot itp. jezeli nie wiesz o co mi chodzi to zrobie zdjęcie telefonem

Nie wiem co mam zrobić miec caly czas na d3d ? bo teraz bede tak juz mial do konca chyba ze restartne komputer, ale jak wlacze cs to znow bede mial te wcięcia po 2-3 cm

Ustaw D3D i rozdzielczość 800x600, a gdy zachce Ci się modernizować/zmieniać kopmuter, to kup Playstation.

d3d i 800x600 pokazuje mi ze nie moge…

omg -,- juz nie wiem co ma mzrobic

cs to tak stara gra że można jesze ustawić sprzętową akcelerację gl, ustaw ten rendering który generuje więcej fps

cs to tak stara gra że można jesze ustawić sprzętową akcelerację gl, ustaw ten rendering który generuje więcej fps

sorki nie rozumiem co mam zrobić :frowning:

i gdzie to ustawić.

ustaw d3d w cs, następnie odpal menu start -> uruchom wpisz dxdiag jeśli to xp to w ostatniej zakładce powinieneś mieć możliwość ustawienia ręcznego odświeżania dla akceleracji opartej na direct x ustaw 100 :wink:

mam to i mam xp

ale nie wiem gdzie mam to ustawic

ostatni zakaldka u mnie to

more help i tam mam troubleshooting, sound, msinfo override

prosze o nadal pomoc :frowning:

W Counter-Strike powinieneś mieć ustawione OpenGL. Robiłem porównawcze “testy” D3D vs OpenGL i nie ma sensu odpalać tej gry w DirectX. Powód? Wszystko wygląda identycznie jak na OpenGL, tylko mam około 4x mniej FPSów. Na dwurdzeniowcu, średniej klasy grafice w CS 1.6 na D3D można odczuć spadki wydajności.

Wracając do tematu: W Counter-Strike w zakładce “Video” ustaw Widescreen, wybierz najwyższą rozdzielczość, ustaw 32 Bity. Następnie zmień z D3D na OpenGL. Counter-Strike powinien się wyłączyć i ponownie włączyć ze zmienioną opcją Open GL. Dla pewności w konsoli (tylda ~) wpisz “fps_max 100”. Wejdź na jakiś serwer, następnie w konsoli wpisz “net_graph 1”. Na dole, po prawej stronie pojawi Ci się wykres, odczytaj ile będziesz miał FPS (powinno być na poziomie 100 - 99FPS). Następnie, jak wszystko będzie dobrze, w konsoli wpisz “net_graph 0”, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać ekranu :wink:

Pozdrawiam! Wesołych Świąt!

Wracając do tematu: W Counter-Strike w zakładce “Video” ustaw Widescreen, wybierz najwyższą rozdzielczość, ustaw 32 Bity. Następnie zmień z D3D na OpenGL. Counter-Strike powinien się wyłączyć i ponownie włączyć ze zmienioną opcją Open GL. Dla pewności w konsoli (tylda ~) wpisz “fps_max 100”. Wejdź na jakiś serwer, następnie w konsoli wpisz “net_graph 1”. Na dole, po prawej stronie pojawi Ci się wykres, odczytaj ile będziesz miał FPS (powinno być na poziomie 100 - 99FPS). Następnie, jak wszystko będzie dobrze, w konsoli wpisz “net_graph 0”, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać ekranu :wink:

wiem ze próbujesz mi pomoc

ale mowie Ci gdy zmieniam z d3d na openGL to mam takie wcięcia z kazdej strony 2-3 cm :slight_smile:

prosze o pomoc jak to naprawić!

kur