D3d czy openGL do gier/ filmow

(Lucektrzytrzytrzy) #1

prosze o pomoc...

posiadam

Ati radeon hd3870

i teraz nie wiem bo w grach mialem zawsze ustawione openGL

a kupilem nowy monitor ACER h233H 23"

i teraz pytanie brzmi tak: Co lepiej miec w grach d3d czy openGL zalezy mi na fps teraz w counter strike mam po 50 to jest dosc malo, przed zmianą miałem 100 ciągle ( ustawione teraz na d3d )

(Technik Elektro) #2

prawie wszystkie gry korzystają ze sprzętowego wsparcia directX a nie open gl.

(Lucektrzytrzytrzy) #3

nie rozumiem co przez to myslisz

mam dziwną rzecz gdy ustawie sobie d3d to mam na pełen ekran wszystko dobrze

gdy ustawie w cs'ie na openGL to mam taki jakby zawijas..

ekran się zmniejsza z kazdej strony po ~2 cm moze 3 oczywiscie na to kliknac sie nie da bo myszka tam nie dochodzi

i nie widze paska narzędzi co mam zrobić prosze o pomoc.

(Extremeze) #4

A to dlatego że po zmianie na OpenGL zmienia się rozdzielczość ekranu pewnie w twoim przypadku na najniższą i dlatego jest więcej FPS'ów. Porównaj FPS'y na tych samych rozdzielczościach przy DirecXie i OpenGL i wybierz co ci bardziej odpowiada.

(Lucektrzytrzytrzy) #5

tylko ze niestety w counter strike nie mam do wyboru DirecXie tylko d3d i openGL

no chyba ze direcX to jest d3d no to zaje*** faila.

(Extremeze) #6

Tak d3d to DirectX, kiedyś znany pod nazwą Direct3D.

(Lucektrzytrzytrzy) #7

ale mam wlasnie ta dziwna rzecz

jak mam na max czyli 1920x1080 ( moze zle napisalem rozdzielczosc trudno )

i ustawione d3d to wszystko widze normalnie i jest spoko tylko fps nie zadowala ( o dziwo w grze guildwars duzo lepsza grafika, duzo lepsze wymagania mam po 120 fps ciągle no czasem zmniejsza się ale nie az tak jak w cs )

gdy ustawie na open GL to mi się zmniejsza o 2 cm z tej i z tej oczywisice robilem reboot itp. jezeli nie wiesz o co mi chodzi to zrobie zdjęcie telefonem

Nie wiem co mam zrobić miec caly czas na d3d ? bo teraz bede tak juz mial do konca chyba ze restartne komputer, ale jak wlacze cs to znow bede mial te wcięcia po 2-3 cm

(slawex1983) #8

Ustaw D3D i rozdzielczość 800x600, a gdy zachce Ci się modernizować/zmieniać kopmuter, to kup Playstation.

(Lucektrzytrzytrzy) #9

d3d i 800x600 pokazuje mi ze nie moge...

omg -,- juz nie wiem co ma mzrobic

(Technik Elektro) #10

cs to tak stara gra że można jesze ustawić sprzętową akcelerację gl, ustaw ten rendering który generuje więcej fps

(Lucektrzytrzytrzy) #11

cs to tak stara gra że można jesze ustawić sprzętową akcelerację gl, ustaw ten rendering który generuje więcej fps

sorki nie rozumiem co mam zrobić :frowning:

i gdzie to ustawić.

(Technik Elektro) #12

ustaw d3d w cs, następnie odpal menu start -> uruchom wpisz dxdiag jeśli to xp to w ostatniej zakładce powinieneś mieć możliwość ustawienia ręcznego odświeżania dla akceleracji opartej na direct x ustaw 100 :wink:

(Lucektrzytrzytrzy) #13

mam to i mam xp

ale nie wiem gdzie mam to ustawic

ostatni zakaldka u mnie to

more help i tam mam troubleshooting, sound, msinfo override

prosze o nadal pomoc :frowning:

(Toffik325) #14

W Counter-Strike powinieneś mieć ustawione OpenGL. Robiłem porównawcze "testy" D3D vs OpenGL i nie ma sensu odpalać tej gry w DirectX. Powód? Wszystko wygląda identycznie jak na OpenGL, tylko mam około 4x mniej FPSów. Na dwurdzeniowcu, średniej klasy grafice w CS 1.6 na D3D można odczuć spadki wydajności.

Wracając do tematu: W Counter-Strike w zakładce "Video" ustaw Widescreen, wybierz najwyższą rozdzielczość, ustaw 32 Bity. Następnie zmień z D3D na OpenGL. Counter-Strike powinien się wyłączyć i ponownie włączyć ze zmienioną opcją Open GL. Dla pewności w konsoli (tylda ~) wpisz "fps_max 100". Wejdź na jakiś serwer, następnie w konsoli wpisz "net_graph 1". Na dole, po prawej stronie pojawi Ci się wykres, odczytaj ile będziesz miał FPS (powinno być na poziomie 100 - 99FPS). Następnie, jak wszystko będzie dobrze, w konsoli wpisz "net_graph 0", aby niepotrzebnie nie zaśmiecać ekranu :wink:

Pozdrawiam! Wesołych Świąt!

(Lucektrzytrzytrzy) #15

Wracając do tematu: W Counter-Strike w zakładce "Video" ustaw Widescreen, wybierz najwyższą rozdzielczość, ustaw 32 Bity. Następnie zmień z D3D na OpenGL. Counter-Strike powinien się wyłączyć i ponownie włączyć ze zmienioną opcją Open GL. Dla pewności w konsoli (tylda ~) wpisz "fps_max 100". Wejdź na jakiś serwer, następnie w konsoli wpisz "net_graph 1". Na dole, po prawej stronie pojawi Ci się wykres, odczytaj ile będziesz miał FPS (powinno być na poziomie 100 - 99FPS). Następnie, jak wszystko będzie dobrze, w konsoli wpisz "net_graph 0", aby niepotrzebnie nie zaśmiecać ekranu :wink:

wiem ze próbujesz mi pomoc

ale mowie Ci gdy zmieniam z d3d na openGL to mam takie wcięcia z kazdej strony 2-3 cm :slight_smile:

prosze o pomoc jak to naprawić!

kur