Da się cofnąć operację usunięcia partycji w zarz. dyskami?

Spróbuj użyć TestDisk

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Pokaż skopiowany z poziomu live-cd plik wynik komendy:

fdisk -l

Super to by było , gdybyś generalnie objaśnił najpierw co miałeś na dysku, w jakiej kolejności isntalowane, co usunąłeś, co chciałeś usunąć i w jakim celu …

Odpal kompa z linux LiveCD, a następnie uruchom program korzystając z konsoli.

Program potrafi odzyskać partycje, wybrane pliki, uwierz mi, robiłem to nie raz tym programem.

Jeśli usunąłeś Windowsa - no to trudno. Przyczyna jest prosta. Program zarządzania dyskami Windows nie obsługuje systemów plików innych niż Win. Pokazał to co widział - wyciąłeś i tyle.

Też polecam skorzystać z programu podanego przez gregorsi. Bardzo możliwe, że program odzyska tablicę partycji i dane staną się widoczne, ponieważ wymazany został tylko “spis treści” dysku. Dane są. Nie instaluj przypadkiem czegoś innego teraz, tylko spróbuj programu TestDisk.

Z live-cd lub live-usb używając programu GParted sformatuj niepotrzebną partycję na system plików NTFS i nadaj jej jakąś etykietę. Rozumiem, że Windows jest zainstalowany od nowa i nie ma z nim problemów?

No to masz tego Windowsa na /dev/sda5 czy nie? Przy instalacji powinien nadpisać Gruba i zainstalować w tym miejscu swój bootloader.

Chyba się nie rozumiemy … Partycji /dev/sda1 oraz /dev/sda2 nie ruszaj pod żadnym pozorem.

Uruchom GParted w trybie live-cd. Usuń partycję /dev/sda5 (jeśli twierdzisz, że tam jest linuks - system plików na zrzucie to ntfs - dziwne … ). Powstanie obszar nie podzielony na partycje. Utwórz na nim partycję NTFS. Potem z płyty instalacyjnej Windowsa wykonaj naprawę MBR Windowsa i wszystko będzie w porządku. Jeśli nie masz płyty - widzę - że masz prawdopodobnie partycję recovery - możesz spróbować przywrócić system do ustawień fabrycznych.

Poszukaj w instrukcji, do recovery musi być przypisany jakiś klawisz F [coś tam].