Da się grać przez wan?

otóż mam pytanie tego typu ja i mój kolega mieszkający 400m stąd mamy internet radiowy od tego samego usługodawcy

czy dało by się stworzyć sieć abyśmy się podłączyli tymi antenami którymi płynie net i byłoby tak jak lan? ![-o<

Heh … o ile jesteście w jednej podsieci ( a tak jest na 99%, no chyba że gościu sieje neta na masową skalę ) to wy jesteście w jednej sieci lan … Jeżeli nie jesteście w jednej sieci to polecam zainteresować się programem Hamachi

Hamachi :wink:

no tak ale hamchi działa przez neta czyli ping jest stosunkowo wysoki

a gdyby szło bezposrednio antenami było by szybciej

E tam wydaje Ci się o ile admin w ciula nie wali to macie dobre pingi ;p

Na obydwóch komputer

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all i porównajcie bramy domyślne, albo napiszcie jakie macie wpisane bramy domyślne i najlepiej też adres IP.

Generalnie rochodzi się o to:

1 komp: przykład !!

2 komp: 192.168. 1.xxx

To jest podsieć i te literki muszą być takie same, 0 i 1 są pogrubione ale jakoś kiepsko widać, więc pisze.

Oczywiście adres IP może być z innych klas :slight_smile:

a robić ad-hoc to raczej mija się z celem bo neta byście nie mieli i ustawiania, pozatym wtedy wasze antenki by szły bezpośrednio sygnałem a nie wiadomo czy się widzą i czy link byłby stabilny/szybki.

Generalnie jeżeli by były inne podsieci możecie poprosić admina o zmianę i jako powód, to że chcecie sobie pograć w gry LOKALNIE, z tym, że nie przesyłać plików bo adminowi to sprzęt by muliło i by was rozłączył.