Da się jakoś przekonwertować na dysk GPT bez formatowania dysku

(tomi001) #1

Mam taki problem mam debiana 9.5 i chcę obok tego debiana zainstalować system windows 10 tylko, że mam komunikat, że dysk nie jest dyskiem typu gpt tylko mbr doczytałem, że trzeba skonwetrować cały dysk na gpt i wszystkie partycje na nim mi trochę szkoda systemu debian i czy da się jakos inaczej zainstalować system windows 10, a dajmy na to, że jak już skonwertuje mbr na gpt to czy debian i grub będzie dobrze chodził ?

(D35CART35) #2

Jeżeli chodzi o konwersje masz link.
A grub czemu miał by nie działać, po instalacji Win10 przeprowadź jego aktualizację.

(tomi001) #3

To jest narzędzie dal windowsa a nie ma możliwości skonwertowania na gpt pod linuksem ?

(D35CART35) #4

To może zerknij tutaj.

(tomi001) #5

A czy mogę po prostu zainstalować windowsa 10 na mbr bez użycia gpt ?

(D35CART35) #6

Myślę że tak, ale dokładnie tego nie powiem.:thinking:

(przemek1234) #7

Możesz zainstalować Windows 10 bez GPT, na MBR, tylko masz wtedy limit partycji do 2 TB.

(tomi001) #8

Ja wiem tytko nie się tego zrobić, bo jest komunikat.

(józef47) #9

Polecam program AOMEI

(tomi001) #10

No właśnie chcę zainstalować na mbr tylko nie wiem jak to zrobić podobno w biosie ja mam uefi trzeba przestawić Boot mode select na uefi tylko ja tego nie mam.

(józef47) #11

Napisałem ci jakim programem odpalasz i konwertujesz do mbr a jak nie to Acronis i podzielić nie wiem czy masz SSD czy HDD nowe partycje,co prawda trochę roboty ale idzie zrobić.