Da się podkręcić? Celeron 2000

Witam wszystkich ekspertów, nie wiem czy po tym screenie da się stwierdzić czy moge podkręcić tego Celerona, jeszcze tego nie próbowałem, prosze o sugestie.

218f27de2d692940m.jpg

Pozdrawiam. :slight_smile:

Wsyztsko idzie podkręcić. Zależy od konkretnego egzemplarza. Jednak na duży wzrost w tym modelu bym nie liczył. Uważaj na temperature procesora (możesz ją podać).

Podkręcić można, ale po co? Wzrost wydajności będzie znikomy.

Podaj model płyty głównej i zasilacz jaki masz?

przyjedź do mnie i podkręć mojego celka na tym gów… mobo zdziwisz się, jedynie co u mnie można podkręcić to timingi na pamięciach i grafe(gf2mx :x ) :stuck_out_tongue:

temp: 51-53 :smiley: na dodatek otwarta buda, komp długo pacuje.

Płyta Główna: Asrock P4V88+, Zasilacz 300W szkoda gadać CODEGEN :lol: Za kilka miesiecy trzeba wymienić całego kompa.

Pamieć 512 DDR (400)

słysząc to słowo odradzam kręcenie :frowning:

to czy podkręcisz, czy nie zależy od tego jakie masz możliwości w biosie zmiany mnożnika / o ile ne zablokowany /, częstotliwości szyny, napięcia procesora no i też od zasilacza i chłodzenia, ale na tym zasilaczu nie radziłbym Ci podkręcać za dużo

Już mi się raczej nie opłaca nic wymieniać w tym sprzęcie, wiec nie bede wyrzucał pieniędzy na zasilacz. A co jest złego w CODEGANACH? U mnie chodzi z 2.5 roku. :mrgreen:

złego nic nie ma, tylko on nie ma żadnych zabezpieczeń, w przypadku jakichś nieprawidłowości na płycie / zmiany poboru prądy, przepięcie /czy w sieci elektrycznej nie wyłączy się, tylko wręcz przeciwnie mogą wystąpić zwiększenia napięcia na niektórych wyjściach, a na innych zmniejszenia co może doprowadzić do spalenie niektórych komponentów, kompa, daj Boże, żeby się spalił tylko zasilacz , ale gorzej jak poleci procesor, płyta itp. Dobry zasilacz przy zmianie napięcia , czy zwiekszonym poborze prądu o 5% ma się natychmiast wyłączyć, a tego typu będzie działał aż do spalenia / niby ma bezpiecznik, który rzadko siada, ważne jest zabezpieczenie elektroniczne i termiczne /. Ja jak straciłem płytę przez Codegena 350 W pierwsze to kupiłem markowego Chiefteca i koniec ze zwisami restartami, chałasem itp

To jest złego, że są skoki napięcia, które mogą doprowadzić do wybuchu zasiłki :x też jechałem na nim, któregoś dnia odmówił posłuszeństwa, czuć było jedynie spalenizne, dobrze, że nic nie zabrał ze sobą.

Nie bądź taki pewien co do tego zdania, możesz kupić fortrona 350 W z allegro i próbować kręcić :wink: z tego co pamiętam to ten celek wcale taki złynie jest do kręcenia, ale jak pisałem, za wiele nie zyskasz kręcąc go.

No ale jeśli mam tak mało zyskać i nie odczuć prawie żadnej różnicy to chyba nic nie bede ruszał. Możliwe ze jak dostane jakiś zastrzyk gotówki to kupie zasilacz o którym wspominałeś :slight_smile:

kumpel mial celka 2ghz@2,99ghz :smiley: ladnie mu to chodzilo, ino powyzej 2,5ghz pci szalaly ;>

Ufff, Jednak podkręciłem na 2200 czyli z 100 dałem na 110, to mój pierwszy raz :slight_smile: tak intuicyjnie. Mam pytanie: Czy jeśli teraz się nic nie dzieje, nie ma zawiechy itp. to czy nie stanie sie to w najbliższym czasie? Drugie pytanie: Moge jeszcze troszke go podkręcić puki nic sie nie bedzie działo? :smiley: Pozdrawiam, mam nadzieje ze nic sie nie stanie :slight_smile:

Zrób test programem Prime lub Super PI

Z tym zasilaczem to ja bym wrócił do standadowych ustawień.

a ja go wymienił, ale dobra znajdzie kolega kaske to kupi lepszy :wink:

Poczytaj

Możecie powiedzieć jak sie robi testy programem: Super Pi, jest kilka opcji :slight_smile: ?

JNJN aż mnie zatkało :o , bede musiał niedługo kupić nowy zasilacz, czarno to widze teraz.

Nie wiem czy o to chodzi jeśli nie to mnie poprawcie:

Z Super PI

000h 00m 08s [128K]

Prime:

dobrze robisz dobrze, tylko zwiększ obliczenia na 16M :slight_smile: i sprawdzaj czy stabilny system :slight_smile:

Co prawda system troche sie zacinał, bardzo dużo pamięci potrzebował.

Screen:

5575764de66c03b0m.jpg

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

to sądzimy -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 60&start=0 :twisted:

Bo potrzebował potężnej mocy obliczeniowej. Normalne. :wink: wrzuć do rankingu :: MARIO :: :slight_smile: