Da się "podkręcić" dźwięk wbudowany na płycie?

Witam.

Mam pytanko:

Wczoraj podłączyłem sobie zwykłe słuchaweczki do kompa mojego kumpla. (Karta wbudowana na płycie, płyta FUJITSU-SIEMENS D1567) dosłownie mnie zatkało - dźwięk był rewelacyjny, nawet niezły bas :o

I w związku z tym - czy jest możliwość podkręcenia karty na płycie (jakieś sterowniki czy coś mechanicznie pogrzebać) aby uzyskać lepszy dźwięk.

Mam płytę ECS K7S5A i tutaj jak słucham na tych słuchawkach to mi tylko brzęczy.

Czy ewentualnie zainwestować w kartę dźwiękową (coś do 50 zł) czy głośniki 2.1 (do 100 zł).

Ale głównie chodzi mi o pierwsze rozwiązanie.

Pozdro

podkręcić dźwiękową kartę? można tylko gałkę od głośności A na poważnie są specjalne nakładki wtyczki do programów odtwarzających muzykę które w sposób sztuczny bo programowy podbijają nie które pasma dźwięku (bass, sopran) . Ale lepiej kopić zewnętrzną kartę dzwiękową do 50 zł to albo Creative Sound Blaster Audigy SE OEM/CREATIVE Sound Blaster Live! 24-bit 7.1 używaną albo nówka za 75 zł.

Np. http://allegro.pl/item200308311_creativ … od_ss.html

…to dołóż jeszcze 30 zł do tego i będziesz miał super dźwiękówkę SoundBlaster Audigy

skoro dzwięk był rewelacyjny to po co ją podkręcać??

u jego kumpla był super dźwięk, czytasz? Coś inteligencją nie grzeszysz (temat o kompie, który służył temu by sie pochwalić, każdy głupi widzi)