Da się stwierdzić czy mail jest wysłany z klienta pocztowego

Czy da się stwierdzić czy mail został wysłany z klienta poczty?

Chodzi mi o to czy mogę jako odbiorca wiadomości stwierdzić np. przez ctrl +U w wiadomości czy dany mail został wysłany przez Outlooka czy np. Thunderbirda?

Jednym słowem czy odbiorca jest w stanie stwierdzić, że wysłałem maila z Thunderbirda?

Czasem tak! Nie wiem jak jest z Thunderbird’em, ale nieraz do stopki listu, np. w Incredi Mail, dokładane są krótkie reklamy klienta pocztowego. Sprawdź, wysyłając list… do siebie :slight_smile:

Fragment podglądu źródła wiadomości wysłanej z TB:

to_juz_koniec , Zainstaluj dodatek do Thunderbirda Display Mail User Agent https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi … ser-agent/ - w czasie przeglądania wiadomości będziesz miał na belce informacje jakim programem został utworzony/wysłany dany mail.

Poraj , witki opadają… Widziałeś kiedyś reklamę dołączoną przez np. niezaśmieconego Outlooka? Takie śmieci dołączają najwyżej (najczęściej) płatne programy w wersjach demo/trial

To nie klient poczty tylko serwer dołącza reklamy i nie tego nie da się sprawić !

magdas , Programy w wersji demo czasami też…

Nie wprowadzaj w błąd. Już wyżej pokazałem, że jednak da się to zrobić. Wystarczy podejrzeć źródło wiadomości.