Da się tego Pendriva jakoś naprawić.?

Witam

Mam pendriva Kingston 2Gb DataTraveler z wyglądu taki : http://www.allegro.pl/item595986235_two … a_24h.html

Gdy go podłączam do kompa to jest ten dźwięk jak coś się podłącza i na pendrivie świeci się ta lampeczka. Co mogło się z nim stać.??

sprawdź np. gparted czy jest na nim partycja

Ściągnołem gparted i jak to się otwiera bo nie wiem.

Napraw pendrive za pomocą narzędzia TestDisk.

Nie wiem czy jest wersja na windowsa… jeśli ściągnąłeś plik z końcówką .iso to nagrywasz go na płytę jako obraz i bootujesz z niego komputer, tak jak np. gdy chcesz zainstalować windowsa… PJak już się uruchomi i masz otworzone okno programu gparted, podpinasz pendriva… powinien się pojawić jako drugi dysk i na nim powinna być jakaś tablica partycji…jeśli jest samo nieprzydzielone miejsce to tworzysz na nim nową partycję np. FAT16.

Włączam tego Gparted i dalej nie wiem co wybrać bo dużo jest opcji. A jak się naprwia Testdiskiem.??

TestDisk => Instrukcja

tomsonis , trochę niedokładnie opisałeś co się dzieje:

Ale co się dzieje potem? :-k

Jak wejdziesz na Mój Komputer , to nie widzisz w ogóle swojego pendrive’a, czy widzisz, ale jak próbujesz wejść w niego, to pisze, że musisz go sformatować?

No i nie napisałeś, czy dopiero kupiłeś/dostałeś tego pendrive’a (niektóre pendrive’y trzeba przy pierwszym użyciu sformatować), czy masz go od jakiegoś czasu i pierwszy raz ci się to zdarzyło.

Jeśli będziesz musiał użyć GParted, to zobacz najpierw ten tutorial, w pewnej części autor opisuje funkcje, które przydadzą ci się przy jego używaniu.

Jak go podłączam to słychać ten dźwięk i mi pisze za urządzenie jest zainstalowane i gotowe do użycia ale gdy wchodzę w mój komputer to nie widzę tego pendriva. Pendriva dostałem na koniec roku szkolnego za konkurs i na początku było normalnie tylko później dałem koledze pendriva i mu nie czytało go.

Dlatego właśnie trzeba użyć narzędzia testdisk, aby odzyskać lub nadpisać uszkodzony mbr standardowym. Masz opis powyżej, wszystko pisze co i jak.

Tylko w TestDisk nie ma tego pendriva jest tylko dysk twardy, jak podłącze innego pendriva to mi go wczytuje.