Da się uruchomić TV w Windows Media Center?

Witam. Korzystam z tunera DVB-T USB pod systemem Vista. Do tunera było dołączone oprogramowanie Arcsoft Total Media 3.5 (podobno najlepsze). Zgodze się ale jeśli chodzi o stabilność to jest tu słabo, ostatnio nawet wywaliło mi Bluescreena :-x

Czy mogę cyfrową telewizję naziemną poprzez ten tuner oglądać z poziomu Media Center :?: Jeśli tak to jak to zrobić :?: Robiąc skanowanie pasma WMC nic nie widzi :? Wszystkie inne (TotalMedia i konkurencyjne programy radzą sobie dobrze).

Jak uruchomić DVB-T na Windows Media Centerw systemie Vista :?:

(ps. siła sygnału telewizyjnego wynosi u mnie 100%)

Zainstaluj Splash Lite:

http://www.cdrinfo.pl/download/9160094245

Szybki i wspiera dekodowanie za pomocą GPU.

Zainstaluj oprogramowanie od tunera razem ze serownikami…

No i jak poprawnie skonfigurujesz WMC to musi odtwarzać TV, sam używam

@qwerty0101 fajny program ale pod nim nie działa mi pilot, więc out.

@rradek wszystko mam zainstalowane, gdybym poprawnie nie zainstalował sterowników to TV nie działałaby mi pod dołączonym Arcsoftem, a wszystko przecież jest. No właśnie jak niby skonfigurować WMC :?: Mnie to przerasta a ten progs dalej nie widzi żadnego kanału w paśmie :-x Google na ten temat milczy. Niby pogram powszechny a w PL jestem chyba nie jedyną osobą która ma problem z uruchomieniem DVB-T pod WMC.

Za pierwszym razem też miałem problemy ze skonfigurowaniem… musisz pokombinować tam z rodzajem tunera, czy sygnału w ustawieniach, nie zawszę wybierając właściwy tylko inny…

Poza tym możesz używać na raz tylko 1 program, jak próbujesz WMC to pozostałe do TV musisz wyłączyć

No proszę cię, jesteśmy poważnymi ludźmi :stuck_out_tongue: o takich rzeczach to ja nie zapominam.

I jak sobie z tym poradziłeś :?: Chcę tylko przypomnieć, że to tuner USB a nie PCi czy jakieś inne więc nawet w samym systemie jest klasyfikowany jako zwykłe urządzenie USB a nie tuner telewizyjny. Poza tym nigdzie w Media Center nie widzę opcji jakichkolwiek ustawień tunerów telewizyjnych :? no chyba, że ślepy jestem. Jeśli chodzi o ustawienia sygnału to wszystko ustawiam prawidłowo dla swojego regionu (próbowałem raz nawet ustawień dla Niemiec, bo podobno komuś to pomogło ale nic z tego).

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?

ps.dodam tylko, że tuner jest zgodny z WMC i na dodatek po menu Media Center mogę poruszać się sterując pilotem od tunera USB.

Też mam na USB

Problem (chyba) tkwi w typie sygnału telewizyjnego, tam są trzy: kabel, satelita, antena… próbuj każdego…

Później będzie coś takiego czy masz dekoder, no i ja mam ustawione chyba na NIE… Próbuj z różnymi ustawieniami