Da się zmienić internet "z kabla" w wifi?

Cześć, kieruję do Was zapewne z Waszej perspektywy głupie pytanie, ale nie ukrywam, że jestem ciemny w tych sprawach. 

Moja kuzynka ma najzwyklejszy, prehistoryczny internet osiedlowy z kabla. Wtyka pod laptopa, siup siup i działa. Kiedyś jak próbowałem podpiąć ten sam kabel pod swój, nie bardzo chciał mi działać, bo pokazywał błąd z IP itd, ale mniejsza. 

Czy istnieje taka możliwość, aby ten oto kabel podłączyć do najzwyklejszego routera WiFi, z którego korzystam na co dzień w domu i podłączyć go tak, aby rzeczywiście zamienił się w WiFi, do którego każde urządzenie będzie moglo się podłączyć? 

 

Z góry dzięki, 

M. 

Oczywiście, że da radę tak zrobić, lecz adres MAC routera będzie trzeba podać dostawcy internetu, aby go wpisał, zamiast adresu MAC karty sieciowej. 

Wystarczy kupić router z wbudowanym access pointem. Większość z nich daje możliwość ręcznego wpisania mac adresu.

Nie zmieniaj adresu MAC u dostawcy internetu , tylko sklonuj MAC karty LAN do routera . W przypadku jego awarii będziesz mógł korzystać z internetu w dotychczasowy sposób . Ja zawsze operatorowi podaję adres karty LAN , routera nigdy .

Dzięki za odpowiedź! 

To jeszcze jedno, małe pytanie, Posiadam router ZyXel P-2812HNU-F3, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy on cały ten acces point ma wbudowane i czy ewentualnie, jeśli ma, czy jak go na kilka dni podłączę u kuzynki, a potem z powrotem u siebie, to czy nic się nie popierdzieli? 

A jeśli router jest bez AP, to gdybym zadzwonił do dostawcy internetu aby wpisał adres MAC routera, to potem po odlączeniu routea kabel będzie działał i bez routera, tak jak wcześniej, czy będzie trzeba dzwonić aby z powortem zmienił na adres karty sieciowej? 

 

PS: Kazdan, jak mi objaśnisz jak to zrobić albo odeslesz do jakiegoś poradnika, to będę się za Ciebie modlił!

Tak patrzę na ustawienia swojego rooutera i jest jakieś wspomnienie tam o AP i są zakładki, gdzie można wpisać MAC tyle tylko, że to wszystko czarna magia jak z Trybunałem Konst. 

Adres MAC karty LAN (nie pomyl z Wireless LAN) można odczytać :

WIN+R

CMD.exe

IPCONFIG/ALL

ENTER

Kabel RJ-45 od dostawcy internetu podłączamy do niebieskiego gniazda RJ-45 routera . 

Musisz wejść do panelu konfiguracyjnego routera (np. http://192.168.0.1 - instrukcja obsługi) i w odpowiedniej zakładce zmienić mu adres MAC na wcześniej odczytany i wówczas  dostawca internetu będzie “myślał” , że “karta LAN” jest taka sama czyli u Ciebie nic się nie zmieniło .