DAC na USB-C - Realtek ALC5686 telefon nie widzi tego urządzenia

Telefon Oppo Reno 4 Lite nie widzi DAC na USB-C - Realtek ALC5686 co jest potrzebne by zainstalować to urządzenie. Może jakaś aplikacja?

Jaką masz wersję Androida? Tu w komentarzach ktoś pisze, że działa mu z Samsung Galaxy S20, który jak myślę dostał aktualizację Androida - co najmniej do 12?

Z tego co widzę, Twój Oppo powinien dostać co najmniej Androida 11, czyli wystarczająco nowy wg mnie i powinien ten DAC działać

Mam 12

Kurcze, powinno działać, bo nie wierzę żeby ktoś wypuścił na rynek produkt, który wymaga nowszego Androida

Przy podłączeniu do laptopa Windows 10, pobrało sterowniki i działa. Może także coś trzeba zainstalować na Android

Problem rozwiązany, trzeba włączyć OTG w ustawieniach telefonu. :slightly_smiling_face:

Zobacz czy po podłączeniu DAC masz coś w ustawieniach - wyszukaj opcję „podłączone urządzenia” albo „OTG”. Nie mam pod ręką żadnego DAC/OTG żeby to sprawdzić, ale zgodnie z global | Top 6 Solutions to Fix USB OTG Android Not Working-Carlcare należy

Sprawdź ustawienia OTG

W wielu urządzeniach pojawia się „ustawienie OTG”, które musi być włączone, aby połączyć telefon z zewnętrznymi urządzeniami USB. Zazwyczaj, gdy próbujesz podłączyć OTG, otrzymujesz alert „Włącz OTG”.
To właśnie wtedy należy włączyć opcję OTG. Aby to zrobić, przejdź przez Ustawienia > Podłączone urządzenia > OTG. Tutaj kliknij na przełącznik On/Off, aby go aktywować.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.