Daemon Tools Lite - czym jest SPTD?

Witam. Podczas instalacji programu Daemon Tools Lite mamy do zaznaczenia zainstalowanie czegoś takiego jak SPTD, co wymaga restartu. Bez instalacji tego składnika nie można później nic zaznaczyć w Ustawienia > Zaawansowane (są tam: RMPS, SafeDisc, SecuROM i LaserLock). Mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego dokładnie to służy? Czy nie instalując tego nie będzie problemów z tworzeniem obrazów z oryginalnych płyt? I czy te SPTD może niekorzystnie wpływać na niektóre gry bądź inne aplikacje? Wiem, że po zainstalowaniu tego, nie można w żaden sposób tego usunąć. Zawsze instalowałem i miałem kiedyś problem z grą Colin McRae DIRT, a jak ostatnio nie zainstalowałem to działała i nie wiem czy to przypadek czy przyczyna. Generalnie chciałbym dowiedzieć się więcej na temat tego SPTD - co to jest, do czego służy i co robi?

SPTD to sterownik napędów wirtualnych. Instalator/deinstalator dostępny na stronie producenta -> http://www.duplexsecure.com/downloads

Osobiście nie polecam tego instalować, bo koliduje on z programami do nagrywania płyt i zakłóca działanie nagrywarki.

Ok, dzięki. Ale mi osobiście akurat nigdy nic nie zakłócał. Często nagrywam płyty, za pomocą programu Nero i zawsze jest wszystko w porządku :slight_smile:

Wszystko da się usunąć, dosłownie wszystko.

1 polubienie

Powiedz to ludziom, którzy odzyskują utracone dane. Dla nich nie jest problemem odzyskanie danych z wielokrotnie formatowanego dysku czy nawet uszkodzonego dysku (zalanego, spalonego itd.) :smiley:

1 polubienie