Daemon Tools w Windows 7

Czy ktoś z was próbował instalować Daemon tools w windows 7. Bo ja nie mogę, ponieważ wyskakuje niezgodność z wersją systemu, czy ktoś proadził sobie z tym jakoś?

próbowałeś w trybie zgodności?

PPM na pliku --> Properties --> zakładka Compatibility

Tez probowalem zainstalowac deamona. Po wymaganym restarcie aplikacja chciala zainstalowac sie od nowa i tak w kolko. Skorzystalem z alternatywnego Virtual CloneDrive. Bardzo dobry program.

Sory za brak polskich znakow. Cos ustawienia odmawiaja poszluszenstwa.

Mam to samo co kuba144 a nie chcę instalować innego programu, gdyż z pewnych względów musi być to daemon.

marito16

Na tą chwilę nic na to nie poradzisz. Trzeba czekać… i tu nie wiadomo, ponieważ mogą tym oficjalnie zając się dopiero po wyjściu Seven do sklepów.

Jeśli zechcesz wyjawić te pewne względy to może znajdzie się jakiś alternatywny program.

Potwierdzam, że Virtual CloneDrive działa na windows 7 X64. Alcohol 52% i Deamon nie dają się zainstalować.

Ja dzisiaj spróbuje.

Ściągnę najnowszą wersję DT. Jak nie da rady to spróbuje przerobić instalkę DT. Jak nie da rady to ręcznie zainstaluję sterownik wirtualnego napędu i skopiuje potrzebne pliki z Visty. Jak nie da rady to ręcznie skopiuję pliki i pozmieniam wpisy w rejestrze na takie które ma Vista.

Ogólnie sprawdzę co nie chce ze sobą współpracować. DT z 7 czy na odwrót. Bo być może jest tak, że instalator DT nie rozpoznaje co to za wersja systemu. Wtedy trzeba 7 przerobić aby była rozpoznawana jako Vista.

Potrzebuje mieć yasu zainstalowane a on wspiera tylko daemona. Prawdopodobnie instalka nie rozpoznaje wersji systemu.

Po przeprowadzeniu serii “badań” doszedłem do następujących wniosków.

Instalator DT dlatego ciągle ponawia swoją pracę ponieważ nie może zainstalować sterownika wirtualnego napędu (plik sys). Instalacja tego urządzenia przebiega przy pierwszym uruchomieniu instalatora, a drugie uruchomienie sprawdza czy instalacja przebiegła prawidłowo i instaluje panel konfiguracyjny.

Wyłączyłem kontrolę zgodności programów i zmieniłem nazwę plików odpowiedzialnych za tę funkcję systemu.

Nic to nie dało.

Stwierdziłem że sterownik HTTP w WIN7 jest mi niepotrzebny i zmieniłem nazwę pliku sterownika urządzenia wirtualnego napedu na http.sys. Po tej operacji sterownik nie chciał się załadować. Przy ręcznym załadowaniu sterownika wyskakiwał błąd uruchomienia.

Następnie skopiowałem z VISTY wpisy rejestru dotyczące DT (mam nadzieję że wszystkie). Niestety nadal sterownik nie chce się załadować. Nawet ręcznie nie chce odpalić. W podglądzie zdarzeń jest tylko informacja o błędzie.

Jak znajdę czas to spróbuję jeszcze skopiować wpisy z rejestru aby WIN7 był widziany jako Vista. Chociaż wątpię aby to coś dało. Jeszcze trzeba sprawdzić (programem typu PEEXPLORER) jakie pliki potrzebne są do uruchomienia sterownika DT (z jakich korzysta) i skopiować te z VISTY. Wiem że jednym z tych plików jest hal.dll . Tylko po skopiowaniu tych plików z VISTY mogą wystąpić problemy ze stabilnością systemu WIN7(jeżeli w ogóle się uruchomi).

Więcej pomysłów nie mam. Podobno są programy innych firm emulujące napędy które da się zainstalować, ale osobiście nie próbowałem i nie wiem jak wygląda ich instalacja (tzn. czy też instalują sterownik). Być może jest tak, że coś za dużo pozmieniali w WIN7 i po prostu nie da się w tej chwili odpalić DT na WIN7. Ja w każdym razie nie mam czasu aby czytać dokumentację WIN7 odnośnie pisania sterowników i ich instalacji.

Ja korzystam z PowerISO 4.5 i działa znakomicie :lol:

Problemem przy instalacji Daemon Tools a także Alcoholi (50%, 120%) jest niezgodny z wersją Windows sterownik SCSI Pass Through Direct (SPTD) layer instalowany łącznie z programami. Obecne wersje korzystają z SPTD w wersji 1.56. Dopóki nie zostanie opracowana nowa wersja możemy zapomnieć o działającym Daemonie i Alcoholu.

Z emulatorów napędów wirtualnych działają poprawnie PowerISO i UltraISO ale z oczywistych względów nie zastąpią one Daemona.

Pozdrawiam

To że jest niezgodny z tą wersją systemu to chyba każdy wie, który choć raz próbował DT zainstalować. Chodzi o to aby sterownik ten zmusić do współpracy z systemem albo system ze sterownikiem wszystkimi dostępnymi środkami i umiejętnościami. Najlepiej aby wypowiadały się tu osoby które już coś próbowały w tym temacie zrobić, albo posiadają niezbędną wiedzę z zakresu programowania.

Od 1 postu minęło kilka miesięcy, czy ktoś zainstalował DT już na wersji RC ??

Ja używam od bety 7077 z powodzeniem, także obecnie na RC. Zaczęło działać nie tyle od 7077 tylko chyba dlatego, że wydali wersję uwzględniającą zmiany w 7.

Tak DT lite już działa na win 7 rc, ale mi się nie chciał odinstalować tzn. system twierdził że go nie ma a nadal mogłem go używać :open_mouth:

Daemon już się instaluje i działa ale odtwarzacz nie odtwarza mi płyt :slight_smile:

Mi wraz nie dziala

Zainstaluj w trybie zgodności z win xp service pack 2 to wszystko bedzie chodzić :slight_smile: jak należy.

Na Windows 7 do wirtualnych dysków działa na pewno Alcohol 52% 1.9.8.7612 lub nowsze pewnie też, dostępna do ściągnięcia na tym vortalu.

Witam

Działa komuś Daemon Tools na Windows 7 7600? Najnowsza wersja bez problemu działała mi na poprzednich kompilacjach, po ugradzie do 7600 niestety nie chce ruszyć. Próbowałem przeinstalować program ale zapętla się przy instalacji sterownika SPTD, po każdym restarcie sterownik instaluje się od nowa :frowning: