Daewoo Lanos 1,3 ile spali paliwa po przejechaniu 40km?

Witam, chciałbym zapytać ile spali paliwa samochód Lanos 1,3 po przejechaniu 40km? Pytam bo czasami taką trasę pokonuję ze znajomym któremu płacę około 30zł.

Pozdrawiam

W trasie przy oszczędnej jeździe myślę że około 8l/100km

mój pali 8,2 l/100 km to na 40 3,28 l

Przepraszam, dowiedziałem się że jest to Lanos 1.3 a nie 1.6 :-). Czyli że przepłacam?

Koszt dojazdu to nie tylko koszt paliwa - ubezpieczenie, zużycie, przeglądy, naprawy itd.

Bierzesz to pod uwagę?

Poza tym zawsze możesz jeździć sam.

Niczego nie przepłacasz. Koszt podróży samochodem to nie tylko cena paliwa. Właściciel tego pojazdu musi opłacić ubezpieczenie, ponosi koszty wymiany zużywających się części i napraw, martwi się czy na silnym mrozie pojazd zapali, czy w drodze nie dojdzie do kolizji albo wypadku, czy po dojechaniu i zaparkowaniu pojazd nie zostanie skardziony itp. Ty tylko łaskawie wsadzasz dupę do czyjegoś samochodu i o nic się nie martwisz. Jeździj rowerem - będzie taniej.

Jak dorośniesz i będziesz jeździł w delegację własnym autem, to pracodawca będzie ci płacił od kilometra. Na dziś to nie mniej niż ponad 70 groszy za kilometr. Niezależnie ile autko spali.

autobus bez zniżek kosztował by cie podobnie

Ludzie czy w dobrze umiecie czytać? Mnie nie interesują koszta za ubezpieczenie, naprawy itp mnie interesuje tylko ile spali paliwa po przejechaniu 40km nic więcej.

Odpowiedź dostałeś tylko tobie pomyśleć się nie chce.

Chcesz szczegółowo - spytaj się znajomego ile litrów ten jego samochód pali na 100km.

Jeśli poda, że np. 8 l na 100 km, to masz:

8/100 = 0,08 (zużycie w litrach na jeden kilometr)

0,8 x 40= 3,2 (zużyje litrach na odcinku 40 km)

3,2 x cena litra paliwa (powiedzmy 5,5 zł/litr) = 17,60 zł

A czy ty umiesz zadawać logiczne pytania ??

Nic nie napisałeś o tym czy jest to trasa czy jazda w warunkach miejskich, zużycie paliwa zależne jest też od temperatury otoczenia, stylu jazdy kierowcy i wielu innych warunków.

Jeżeli ich nie znasz to musisz zadowolić się obliczeniami podanymi przez Cedara.

Nikt ci tego nie poda, możesz znać ewentualne średnie zużycie paliwa na 100 km i na podstawie tego dokonać wielce przybliżonych obliczeń.

Chyba przesadzasz, za trasę około 100 km zapłaci w autobusie koło 20 zł.

Umiemy, problem w tym, że źle zadajesz pytania.

Może najpierw zdecyduj się co chcesz wiedzieć - ile spali czy bardziej czy przepłacasz?

Jak dla mnie to dość mocno przepłacasz i to dość znacznie Cię naciąga. Chyba, że jedzie tam specjalnie dla Ciebie i potrąca za fatygę i kierowanie :smiley: A jak jeszcze by się okazało, że lanos w LPG (co nie jest takie nieprawdopodobne) to w ogóle biznes :stuck_out_tongue:

Może powiedzieć prosto - nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile pali ponieważ zależy to od stylu jazdy kierowcy, środowiska w którym jedzie, czy stoi w korkach, temperatury otoczenia, napompowania kół i wielu, ale to wielu innych czynników. Ktoś wyżej podał, ile średnio spala - ponad 8 litrów na 100km, masz jakiś punkt odniesienia ale nie wiadomo, czy pokrywa się to z tym, co jest u ciebie. Raz ojciec miał auto, które wg. danych paliło 7l/100km, a u nas było 9l/100km, było próbowane różnymi sposobami, no ale to zbytnio nic nie dawało.

A teraz Diesel, który ma lekko ponad 60KM (ważne, że jeździ) i na trasie ze Śląska nad morze spalił 3,9l/100km, więc wynik świetny :wink: