Daewoo Lanos 1,3 ile spali paliwa po przejechaniu 40km?

(sebaele) #1

Witam, chciałbym zapytać ile spali paliwa samochód Lanos 1,3 po przejechaniu 40km? Pytam bo czasami taką trasę pokonuję ze znajomym któremu płacę około 30zł.

Pozdrawiam

(Stan19) #2

W trasie przy oszczędnej jeździe myślę że około 8l/100km

(dodor) #3

mój pali 8,2 l/100 km to na 40 3,28 l

(sebaele) #4

Przepraszam, dowiedziałem się że jest to Lanos 1.3 a nie 1.6 :-). Czyli że przepłacam?

(Frog) #5

Koszt dojazdu to nie tylko koszt paliwa - ubezpieczenie, zużycie, przeglądy, naprawy itd.

Bierzesz to pod uwagę?

Poza tym zawsze możesz jeździć sam.

(Tomasz Jagielski) #6

Niczego nie przepłacasz. Koszt podróży samochodem to nie tylko cena paliwa. Właściciel tego pojazdu musi opłacić ubezpieczenie, ponosi koszty wymiany zużywających się części i napraw, martwi się czy na silnym mrozie pojazd zapali, czy w drodze nie dojdzie do kolizji albo wypadku, czy po dojechaniu i zaparkowaniu pojazd nie zostanie skardziony itp. Ty tylko łaskawie wsadzasz dupę do czyjegoś samochodu i o nic się nie martwisz. Jeździj rowerem - będzie taniej.

(Fanboj O) #7

Jak dorośniesz i będziesz jeździł w delegację własnym autem, to pracodawca będzie ci płacił od kilometra. Na dziś to nie mniej niż ponad 70 groszy za kilometr. Niezależnie ile autko spali.

(Maciejboss) #8

autobus bez zniżek kosztował by cie podobnie

(sebaele) #9

Ludzie czy w dobrze umiecie czytać? Mnie nie interesują koszta za ubezpieczenie, naprawy itp mnie interesuje tylko ile spali paliwa po przejechaniu 40km nic więcej.

(Cedar) #10

Odpowiedź dostałeś tylko tobie pomyśleć się nie chce.

Chcesz szczegółowo - spytaj się znajomego ile litrów ten jego samochód pali na 100km.

Jeśli poda, że np. 8 l na 100 km, to masz:

8/100 = 0,08 (zużycie w litrach na jeden kilometr)

0,8 x 40= 3,2 (zużyje litrach na odcinku 40 km)

3,2 x cena litra paliwa (powiedzmy 5,5 zł/litr) = 17,60 zł

(fiesta) #11

A czy ty umiesz zadawać logiczne pytania ??

Nic nie napisałeś o tym czy jest to trasa czy jazda w warunkach miejskich, zużycie paliwa zależne jest też od temperatury otoczenia, stylu jazdy kierowcy i wielu innych warunków.

Jeżeli ich nie znasz to musisz zadowolić się obliczeniami podanymi przez Cedara.

Nikt ci tego nie poda, możesz znać ewentualne średnie zużycie paliwa na 100 km i na podstawie tego dokonać wielce przybliżonych obliczeń.

Chyba przesadzasz, za trasę około 100 km zapłaci w autobusie koło 20 zł.

(Frog) #12

Umiemy, problem w tym, że źle zadajesz pytania.

Może najpierw zdecyduj się co chcesz wiedzieć - ile spali czy bardziej czy przepłacasz?

(lith) #13

Jak dla mnie to dość mocno przepłacasz i to dość znacznie Cię naciąga. Chyba, że jedzie tam specjalnie dla Ciebie i potrąca za fatygę i kierowanie :smiley: A jak jeszcze by się okazało, że lanos w LPG (co nie jest takie nieprawdopodobne) to w ogóle biznes :stuck_out_tongue:

(sla17) #14

Może powiedzieć prosto - nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile pali ponieważ zależy to od stylu jazdy kierowcy, środowiska w którym jedzie, czy stoi w korkach, temperatury otoczenia, napompowania kół i wielu, ale to wielu innych czynników. Ktoś wyżej podał, ile średnio spala - ponad 8 litrów na 100km, masz jakiś punkt odniesienia ale nie wiadomo, czy pokrywa się to z tym, co jest u ciebie. Raz ojciec miał auto, które wg. danych paliło 7l/100km, a u nas było 9l/100km, było próbowane różnymi sposobami, no ale to zbytnio nic nie dawało.

A teraz Diesel, który ma lekko ponad 60KM (ważne, że jeździ) i na trasie ze Śląska nad morze spalił 3,9l/100km, więc wynik świetny :wink: