Dalsze problemy po pobraniu zainfekowanych modów WoT


(Dawid Kaczmarek5) #1

Hej, to znowu ja. Pingi wróciły, ale w trochę inny sposób. Borykałem się z problemem opisanym tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-zainfekowanym-po-%C5%9Bci%C4%85ganiu-mod%C3%B3w-do-wot-t511854/

 

Problem zniknął. Na jakiś czas. Z 2-3h temu znowu wróciły mi lagi, tym razem niższe. Utrzymujące się w ten sam sposób. Do rzeczy - mam dzielone łącze. Routerem przyznałem każdemu po 1mb łącza, coby w domu każdy grał/surfował i nie przeszkadzał innym. Na moim kompie jak gram, co chwilę ping podskakuje do 100-200ms. Na drugim kompie tego problemu nie ma. W momencie, w którym wyłączę dzielenie łącza (czyli wszyscy korzystają z "pełni" mocy razem), ping na wszystkich kompach zaczyna zachowywać się w ten sposób co w moim. Nie wiem co to za program, ale bierze to co może zostawiając tylko lekki ślad. Bardzo proszę o pomoc (znowu  :frowning: ).

 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale zauważyłem dllhost.exe z COM Surrogate (ponoć trojan?) i svchost.exe (netsvcs)  - wg monitora zasobów on tyle żre. Sprawdziłem w Virus Total to co mogłem znaleźć - nic nie wykryło. Restart komputera nie pomaga, aktualizacje wszystkie porobione.

 

AdwCleaner i Anti-Malware nic nie wykryły. Comodo antywirus też.

 

Logi:

 

FRST http://www.wklej.org/id/1766914/

 

Addition http://www.wklej.org/id/1766913/

 

Shortcut http://www.wklej.org/id/1766912/

 

Wybaczcie spam modzi, ale sam nic więcej nie zdziałam :<

 

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

 

@Edit: W pasku zadań mam pobierane aktualizacje do windows (dopiero teraz się pokazały), a gdy wchodzę w windows update przez Panel Sterowania, wyświetla się komunikat, że żadne aktualki nie są obecnie dostępne. Może to to? A jeśli tak, to czy tak powinno być?


(Atis) #2

Nie widać żadnej infekcji.


(Dawid Kaczmarek5) #3

Ok, czyli to może rzeczywiście ten windows update odwala mi lipę. Dziękuję, że sprawdziłeś. Chyba wpadłem w lekką paranoję po tym zawirusowaniu. Wybaczcie spam modzi - temat do zamknięcia.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:


(foni78) #4

wyłacz usługę windows update